Спеціальні потреби

ВООЗ фіксує погіршення стану здоров`я у населення Угорщини


Хворий у лікарні
Хворий у лікарні

Увага цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я зосереджується на ситуації із здоров’ям людей, які проживають у великих містах і містечках, серед занепокоєння, що нездоровий спосіб життя і забруднення в міських районах веде до збільшення кількості випадків ракових захворювань і хвороб серця. Відзначення Всесвітнього дня здоров’я збігається в часі з повідомленням ВООЗ про те, що Угорщина є серед найбільш нездорових країн у світі.

ВООЗ закликає органи влади міст у світі, щоб вони відкрили свої вулиці для здорової діяльності.

Але на велелюдній вулиці у столиці Угорщини Будапешті більшість людей, за всіма ознаками, не були готові до відзначення Всесвітнього дня здоров’я і байдуже ставились до його теми «1000 міст – 1000 життів».

Зомбор Сабо, якому 31 рік, є серед відносно невеликої кількості угорців, які користуються велосипедом.

Він каже, що його щоденна праця, як будівельника, на високих будинках значно менш небезпечна, ніж повертатися додому на велосипеді поміж машинами відомих з поганої репутації столичних водіїв. Він каже:

«Інколи може статися, що їзда на велосипеді в Будапешті однозначна з небезпекою для життя. Водії насправді не вважають на велосипедистів. Найнебезпечніша ситуація виникає тоді, коли вони зупиняють машину і відчиняють двері без того, щоб насамперед подивитися у дзеркальце».

Водій Паль Семеш, якому 41 рік і, який курить сигарети, працює у місцевій газовій компанії. Він визнає, що автомобіль – це символ статусу в посткомуністичній Угорщині:

«Так, так, так – це типовий символ. Не так часто, але інколи, я добираюся на роботу на автобусі або на трамваї. Але це невигідно. Тому що від людей іде неприємний запах, абсолютно не здоровий і не чистий. І це лише забирає 20 хвилин з мого дому на роботу, але автобусом приблизно годину. І дуже, дуже небезпечно їхати велосипедом».

Це непокоїть представницю ВООЗ в Угорщині доктор Зофію Пустай. Вона сказала Голосу Америки, що нездоровий спосіб життя, включно з браком фізичних вправ і споживанням великої кількості алкоголю, тютюну і жирної їжі спричинило те, що угорці – один із найбільш нездорових народів у Європейському Союзі і взагалі у світі:

«Відповідно до міжнародних стандартів, стан здоров’я населення Угорщини дуже поганий, набагато гірший від того, якого можна було б сподіватися від країни на такому самому соціоекономічному рівні розвитку, включно із країнами ЄС, а також країнами, які до нього не належать. І, якщо взяти до уваги головну причину смертності, включно із серцевими захворюваннями і раком – то в Угорщині він найвищий. Коли подивитися на ракові захворювання серед чоловіків, і це не лише в Європі, але й у світі, тому ми ведемо перед».

Доктор Пустай каже, що лише новіші членські країни Європейського Союзу, так і як Болгарія і Румунія, мають сумнівну честь бути серед найменш здорових країн у цьому об’єднанні.

Всесвітня організація охорони здоров’я також занепокоєна з приводу зубожілого населення циган у регіоні, де народжується одне із шести дітей.

Доктор Пустай висловлює надію, що Всесвітній день здоров’я та пов’язані з ним заходи цього тижня у містах і містечках Угорщини, а також в інших країнах підкреслять потребу запобігання проблемам із здоров’ям.

Крім цього, вона хоче, щоб наступний угорський уряд асигнував більше коштів на охорону здоров’я після парламентських виборів цього місяця, незважаючи на економічну кризу в країні. Вона також висловлює жаль з приводу того, що в Будапешті офіційно не відзначають Всесвітнього дня здоров’я.

Доктор Пустай каже, що надто складно організовувати його у, за всіма ознаками, нездоровій столиці Угорщини, так само, як і в 23 районах, які мають свої місцеві органи влади і тих, хто виносить рішення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG