Спеціальні потреби

Вахта прав людини заявляє про загрози демократії в світі


Міжнародна правозахисна організація Вахта прав людини (Human Rights Watch) в своєму звіті за підсумками минулого року оцінює ситуацію в понад 90 країнах світу і попереджає про загрози демократії в багатьох із них.

Зокрема, розглядаючи події на Близькому Сході, правозахисники заявляють, що готовність нової влади в регіоні поважати права людини визначить, чи дасть «Арабська весна» поштовх до розвитку демократії, чи до нових форм авторитарного режиму.

У дослідженні йдеться про те, що інші країни мають пропагувати права людини в своїх відносинах із новими урядами. Правозахисники застерігають, що «заплющувати очі на репресії може бути політично зручно, але це завдає значної шкоди».

За даними Human Rights Watch, у Росії Володимир Путін, повернувшись на посаду президента, почав «безпрецедентну операцію проти громадянської активності».

Щодо України, правозахисне становище протягом 2012 року залишалося невтішним, вважають правозахисники. Перше, на що звертає увагу Вахта прав людини, це насильство, включно з побиттям і погрозами, проти опозиційних кандидатів у депутати і їхніх соратників напередодні жовтневих виборів до Верховної ради. Крім цього, були повідомлення про адміністративний тиск на бюджетників і студентів, щоб вони голосували за Партію регіонів. Автори звіту закликають Україну, як голову ОБСЄ, бути позитивним, а не негативним прикладом для інших держав.

У своїй доповіді, Вахта прав людини також критикує ситуацію з правами людини в Центральній Азії.

В Ірані, заявляють правозахисники, тривали утиски громадянського суспільства. В 2012 році іранська влада перешкоджала опозиційним кандидатам брати участь у парламентських виборах, у той час, як опозиційні лідери були поміщені під домашній арешт на понад 1,5 року. Крім того, правозахисники звертають увагу на те, що страти в Ірані продовжуються.

Щодо Афганістану, то тут, за даними Вахти прав людини, уряд не зміг дати ефективну відповідь на насильство проти жінок, що погіршує і без того небезпечне становище з правами жінок у цій країні.
XS
SM
MD
LG