Спеціальні потреби

Правозахисники протестують проти застосування в Афганістані смертної кари


Міжнародні правозахисні організації закликали Афганістан припинити застосування смертного покарання після того, як було страчено вісьмох в’язнів.

Президент Гамід Карзай схвалив виконання смертного вироку у вівторок. Страчених в’язнів було визнано винними у вбивствах, викраданнях та зґвалтуваннях. За повідомленнями влади, вже схвалено проведення ще восьми страт.

Правозахисні організації «Вахта прав людини» та «Міжнародна Амністія» висловили занепокоєння з приводу здатності юридичної системи Афганістану забезпечити справедливі судові процеси. Обидві організації виступають проти смертної кари у будь-якому випадку.

Місія Європейського Союзу в Афганістані також висловила глибоку стурбованість стратами, і закликала владу країни проголосити мораторій на смертне покарання.

В оприлюдненій у середу заяві, угруповання Талібан в Афганістані зазначило, що надходять повідомлення про те, що деяким ув’язненим бойовикам-талібам загрожує страта. Угруповання пригрозило, що в разі виконання смертних вироків, воно вдасться до відплатних дій проти законодавців, судів та афганських чиновників.

Страти стали рідкісним явищем в Афганістані після падіння режиму Талібан у 2001 році.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG