Спеціальні потреби

Афганські таліби привітали звільнення Пакистаном групи членів Талібану


Афганське угруповання Талібан привітало звільнення щонайменше 13 своїх членів з пакистанської в’язниці.

Серед звільнених є високопоставлений командир Талібану Анвар уль-Гак Муджагід. Родинні джерела підтвердили Голосу Америки в п’ятницю, що Муджагід перебуває у своїх родичів у місті Пешавар, що в північно-західному районі Пакистану.

У середу пакистанські органи влади погодились звільнити деяких бойовиків афганського Талібану, щоб сприяти мирним переговорам між цим повстанським угрупованням і урядом Афганістану.

Афганістан уже довгий час шукав доступу до в’язнів, щоб помогти мирному процесу, який зайшов у глухий кут. Підтримка з боку Пакистану, який підтримував Талібан наприкінці дев’яностих років, вважається дуже важливою для примирення.

Звільненн я в’язнів збіглося в часі з візитом цього тижня до Пакистану голови Афганської верховної ради миру Салагуддіна Раббані.

В оприлюдненій у п’ятницю заяві афганський Талібан висунув вимогу, щоб було звільнено решту в’язнів, кажучи, що це «без сумніву, збільшило б довір’я між двома сусідніми країнами та їх народами».

Талібан заявив, що деякі із його членів прибули з Афганістану до Пакистану з медичних та інших причин і не «вчинили нічого, що вимагало б їх ув’язнення чи покарання і що вони не завдали шкоди ні народові, ні уряду Пакистану».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG