Спеціальні потреби

Вахта прав людини: лівійські повстанці жорстоко побили і розстріляли Каддафі та його бойовиків


Представники правозахисної організації Вахта прав людини повідомили, що вони мають нові докази, які свідчать про те, що сили, що боролися проти Муаммара Каддафі в Лівії, жорстоко побили та розстріляли десятки його прихильників, як також самого Каддафі.

Каддафі помер 20 жовтня 2011 року після того, як він та його оточення, намагаючись втекти з міста Сирт, що перебувало в облозі, потрапили під артилерійський обстріл, а потім були захоплені повстанцями.

Доповідь організації, що була оприлюднена в середу, свідчить по те, що бійці з оточення Каддафі були жорстоко побиті, а потім усі 66 із них були розстріляні на території місцевого готелю.

Один з доказів – відеозапис на мобільному телефоні, на якому зафіксовані знущання над полоненими. Представники Вахти прав людини кажуть, що це відео, а також знімки трупів у місцевому морзі, допомогли їм ідентифікувати щонайменше 17 бійців Каддафі, розстріляних повстанцями.

Група заявляє, що їхні висновки спростовують офіційні твердження лівійської влади, згідно з якими Каддафі загинув під час перехресного вогню між його прихильниками та противниками. Вони заявляють, що на цьому відео він сам та його син Мутассім були ще живі, коли потрапили у полон повстанців.

Вахта прав людини неодноразово піднімала питання щодо обставин смерті Каддафі та закликала місцеву владу провести всебічне розслідування щодо можливого масового вбивства його самого та його оточення під Сиртом. Цієї середи вони заявили, що не знайшли жодних ознак того, що нова влада Лівії навіть намагалася розібратись у цьому питанні.

Нова доповідь базується на відео, знятому бійцями опозиції та інтерв’ю з членами конвою Каддафі, яким вдалося вижити.

Новий уряд Лівії намагався встановити контроль над кількома групами повстанців, які стали впливовішими після падіння уряду Каддафі. Голова Національної асамблеї Лівії Мухаммед аль-Макриф пообіцяв минулого місяця розпустити всі угруповання повстанців та військові табори, які діють поза межами урядового контролю.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG