Спеціальні потреби

Республіканці звинувачують Держдеп у недбалості щодо ситуації в Лівії


У Конгресі США тривають слухання щодо вбивства минулого місяця американського посла Кристофера Стівенса та трьох інших співробітників консульства США у Лівії.

Члени комітету з нагляду та урядової реформи Палати представників завили, що напад на консульство у Бенгазі не був зумовлений протестами, які спалахнули в арабському світі після оприлюднення антимусульманського фільму. Спочатку уряд пов’язував атаку на посольство з антиамериканськими демонстраціями. Однак згодом представники адміністрації заявили, що це був заздалегідь спланований теракт.

Під час слухань, серед інших свідків, виступив колишній начальник служби безпеки американських дипломатів у Лівії Ерік Нордстром. Він зазначив, що у березні та липні він попросив Вашингтон прислати у Лівію більше сил для охорони дипломатичного відомства, але не отримав жодної підмоги. Натомість представники Держдепартаменту заявили, що немає необхідності у надсиланні додаткових охоронців, оскільки відомство має спеціальне укриття на випадок небезпеки.

Коли велика група терористів увірвалась в консульство та підпалила приміщення, дим змусив посла Стівенса та трьох співробітників покинути укриття. Усі вони загинули, намагаючись втекти.

Республіканці звинувачують Держдепартамен у нехтуванні важливою інформацією про стан безпеки у Лівії, що призвело до трагічної загибелі чотирьох американців. Державний депатрамент США проводить окреме розслідування у цій справі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG