Спеціальні потреби

В українських депутатів спитають, скільки ті заробляють


Активістка руху «Чесно» висилає запити народним депутатам
Активістка руху «Чесно» висилає запити народним депутатам

Активісти руху «Чесно» вирішили дізнатись, скільки заробив кожен український депутат у 2011 році. Прозорість задекларованих доходів і майна та їх відповідність способу життя – один із критеріїв, за яким перевірятимуть кожного майбутнього народного обранця.

Інформацію активісти хочуть отримати законним шляхом. Для цього вони надіслали 450 запитів із проханням надати декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік.

«Ми в рамках руху «Чесно» хочемо таким чином визначити відповідність способу життя депутатів їх доходам. Хочемо скористатися законом «Про доступ до публічної інформації» і отримати законним чином необхідні дані», – говорить одна із активісток руху Ганна Грабарська.

Подібну акцію вже проводили торік, тоді на запити відповіло 134 депутати, з них приблизно 70 надали свої декларації.

За словами юриста Інституту масової інформації Романа Головенка, багато обранців перенаправляли до апарату Верховної ради, а там просто відмовляли.

«Апарат відмовився, вони вважають депутатів священною коровою, боялися, що раптом якісь депутати обуряться. Хоча самі депутати, коли відмовляли у наданні декларації, писали, що звертайтесь до апарату», пояснив Голосу Америки Роман Головенко.

Крім прозорості доходів, активісти «Чесно» перевірять кандидатів у депутати й на інші критерії: відсутність фактів порушень прав і свобод людини, незмінність політичної позиції (так звані «тушки»), непричетність до корупційних дій, особисте голосування у парламенті, а також участь у засіданнях парламенту. Зібрана інформація буде оприлюднена і, на думку організаторів руху, допоможе українцям зробити правильний вибір на майбутніх парламентських виборах.

Найближчим часом «Чесно» перевірить, чи голосують українські депутати особистими картками.

Наразі такі критерії публічно підтримала партія УДАР Віталія Кличка, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, схвально відгукувались депутати «Нашої України» та «Батьківщини».

Нещодавно українське видання Forbes оцінило статки українців, склавши сотню найбагатших з них. Так до рейтингу увійшло 16 депутатів з фракції Партії регіонів, на першому місці – регіонал-мільярдер Рінат Ахметов. З інших фракцій до списку потрапили Костянтин Жеваго (партія «Батьківщина»), Ігор Палиця (фракція НУНС) та Віктор Тополов (НУНС).

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG