Спеціальні потреби

20% бездомних у США страждають на серйозні психічні розлади


За даними досліджень американських науковців, більшість бездомних страждають від психічних хвороб. Експерти вважають – щоб повернутись до нормального життя безхатькам необхідна психіатрична допомога. Щоб надати її необхідно знайти місце де бездомні могли би постійно жити, а відтак – лікуватись.

Саме таким шляхом пішли у місті Санта Моніка у Каліфорнії, де спеціальний центр надає психологічну допомогу безхатькам. Назва центру «Step Up» значить «Крок на зустріч».

У центрі лікують таких людей як Джейкоб Рамсі, бездомний, який страждає від маніакально-депресивного синдрому. Він каже, що сам колись провів багато років на вулиці, поки не отримав необхідну допомогу. І тепер Джейкоб бажає допомагати іншим:

«Мені сказали: “Ти ж в Лос-Анджелесі, у Голлівуді. Тут у кожного є психіатр”. І я прислухався до них».

У центрі з теплом ставляться до безпритульних і заохочують їх до творчості. Декому центр допомагає знайти роботу. Наприклад, Лес Джонс, сам колишній бездомний тепер викладає у центрі комп’ютерну грамоту. Майже все життя він страждав від психічних розладів. 15 років тому, його сестра порадила йому звернутись до лікаря:

«Я так соромився сам себе, що не прислухався до неї одразу. Через 5 років я був на самому дні. Половину життя я був безпритульним. Я не міг зрозуміти, що зі мною відбувається. Нарешті, я сказав собі, що мабуть моя сестра мала рацію. Я звернуся по допомогу. Це, мабуть, найрозумніше, що я коли-небудь зробив у житті».

Керівник центру «Step Up» Тод Ліпка каже, що допомога психіатра є ключовою для видужання:

«У нас не той випадок, коли можна приходити до клініки раз на тиждень, чи місяць, брати ліки і побіжно спілкуватись із лікарем. Ми даємо безпритульним домашнє тепло і спілкування».

«Step Up» допомагає людям з різних районів. Їхню працю помітила і влада. Нещодавно організація придбали нові приміщення в Голлівуді. Там буде дешеве житло та все необхідне для лікування бездомних.

Зев Ярославський, представник влади Лос-Анджелеса, каже, що громадські організації та влада зараз разом працюють над вирішенням проблем тисяч безхатьків:

«У нас вже є план подолання проблеми безпритульності. Зрозуміло, що саме треба робити. Виписано чіткі інструкції до необхідної роботи. Їх треба втілювати».

За словами Зева, підтримка громад, таких як «Step Up», допоможе нарешті повернути людей, що опинилися на вулиці до нормально життя у суспільстві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG