Спеціальні потреби

Тварини допомагають у лікуванні людей


62% американських родин тримають домашніх тварин. Цього року на їх харчування, догляд та лікування американці витратили понад 50 мільярдів доларів. Такий великий ринок сприяє розвитку ветеринарних досліджень та вивченню різних хвороб зокрема раку у тварин. Набуті знання, кажуть науковці, можуть стають у нагоді в лікуванні людей з онкологічними захворюваннями.

У 2010-му році, як свідчать останні дані, американці витратили 13 мільярдів доларів лише на послуги ветеринарів. Комусь це може здатися надмірним, однак медики не погоджуються. Дослідження показують, що ці гроші пішли на покращення здоров’я… самих власників тварин.

«На мою думку, тепер все частіше говорять про зв’язок між здоров’ям тварин і здоров’ям їх власників», – каже ветеринар Кім Селтінґ.

Підтвердити існування такого зв’язку намагаються вчені в Національному інституті охорони здоров’я. Чанд Канна курує клінічні випробовування нових препаратів для лікування раку у собак. Науковець каже, що результати їх досліджень можуть мати практичне застосування і для хворих на рак людей:

«Майже на всі види раку, на які хворіють люди, хворіють і собаки».

Наприклад остеосаркома, рак кісток, розвивається і протікає однаково, як у тварин, так і в людей, каже Чанд:

«Ми порівняли на молекулярному рівні остеосаркому собак і людей. Відверто кажучи, ми не побачили між ними різниці».

Більше того, власники домашніх тварин та їх улюбленці також подібним чином реагують на ліки.

«Ми фокусуємося більше на терапії та спробі зробити уже існуючі для людей ліки більш ефективними, через наші дослідження собак, хворих на рак», – пояснює Чанд Канна.

Дослідниця Кім Селтінґ каже, що, зосереджуючи увагу на лікуванні тварин, дослідники більше дізнаються про різні види раку за коротший проміжок часу:

«Тварини швидше старіються. Ракові хвороби прогресують у них також значно швидше. Це може допомогти нам отримати відповіді на те, що працює, а що ні значно у коротші терміни, ніж під час клінічних випробовувань».

Ветеринари вітають можливість обмінюватися інформацією зі спеціалістами з ракових захворювань. За їх словами, це сприятиме пошуку відповіді на питання, що викликає різні форми раку і чому хвороба повертається. А найголовніше – це допоможе у винайденні ефективних методів лікування ракових захворювань.

XS
SM
MD
LG