Спеціальні потреби

У США щеплення проти папіломи робитимуть як дівчатам, так і хлопцям


Дорадчий комітет з питань імунізації при Центрі з контролю та профілактики захворювань в Атланті порекомендував робити щеплення проти вірусу папіломи не лише дівчатам, але і хлопцям. Вірус папіломи передається статевим шляхом та може привести до розвитку захворювання на рак шийки матки та інших типів раку. Кілька штатів вже намагаються запровадити імунізацію дівчаток проти цього вірусу ще до того, як вони почнуть жити статевим життям. Утім це зустрічає значну опозицію в суспільстві. Щеплення хлопців може як зарадити ворожому ставленню до імунізації певної частини суспільства, так і навпаки – підлити олії у вогонь.

За статистикою, вірус папіломи вражає близько 80% жінок. Для більшості з них він минає без значних наслідків для здоров’я. Утім, певної частини жінок у наслідок інфекції розвивається рак шийки матки. У 2006-му році Адміністрація з контролю за харчами та ліками схвалила вакцину «Гардасил», що захищає проти цього вірусу. Щеплення рекомендовано робити дівчатам, старшім за 9 років. Утім, менше ніж 50% дівчат вакцинуються щороку.

Хоча в деяких штатах, зокрема в Техасі, вакцинація є обов’язковою, чимало батьків проти щеплення власних дочок. Вони побоюються, що оскільки цей вірус передається статевим шляхом, отримавши імунітет, дівчата будуть вступати у сексуальні відносини раніше.

Рекомендація робити вакцину хлопчикам має подвійну мету. По-перше, це має зменшити захворювання серед дівчат тоді, коли вони почнуть жити статевим життям, бо менше хлопців буде носіями цього вірусу. По-друге, вірус папіломи спричиняє захворювання на рак і серед осіб чоловічої статі. Більшість лікарів хотіли б, аби батьки розглядали вакцинацію як інструмент охорони здоров’я дитини, а не питання моралі.

«Ці вакцини є дуже важливими. Вони настільки ж важливі, як і вакцини від поліомієліту чи кору, які обов’язково роблять дітям», – каже лікар Ерік Дженден.

Згідно з нещодавнім дослідженням, вірус папіломи людини, крім різних форм раку, також може спричинити серцеві захворювання. Рак та хвороби серця – є одними з найбільш поширюваних причин смертності на планеті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG