Спеціальні потреби

Любов до тварин – рушій багатомільярдної індустрії у США


Індустрія догляду за домашніми тваринами у США процвітає. Безмежна любов американців, особливо до собак, за останні кілька років переросла у багатомільярдну індустрію. Зооготелі, зоопекарні і салони краси для чотирилапих друзів сьогодні надзвичайно прибутковий бізнес. Минулого року на послуги цих закладав американці витратили понад три мільярди шістсот п’ятдесят мільйонів доларів.

У зооготелі міста Александрія, у штаті Вірджинія, можна залишити чотирилапого друга на день чи на ніч, що зручно для постійної клієнтки Ґей Лин Форні:

«Моя собака мені як донька, я хочу, аби вона цікаво проводила час, а я працюю протягом дня, і працюю багато, я не люблю залишати її вдома саму».

Люди, як Форні, є рушійною силою 50 мільярдного ринку домашніх тварин у США – саме стільки американці витратили торік на своїх улюбленців.

Чез Річардсон, власник центру, каже що його бізнес приносить 25% чистого прибутку:

«Індустрія догляду за домашніми тваринами загалом процвітає. Наш ринок, догляд за собаками, на мою думку, лише зростатиме».

Дуен Екадол, керівник Інституту харчування домашніх тварин, пояснює прибутковість індустрії чуйним ставлення американців до тварин:

«Люди прагнуть віддячити тваринам за їх любов, тож купують для них високоякісну їжу, зоотовари, іграшки і тому подібне».

Експерт також вказує, що американці, які ведуть здоровий спосіб життя, також уважно стежать за здоров’ям своїх улюбленців. Особливо, це помітно у харчуванні. Зоопекарня у містечку Арлінгтон спеціалізується на випічці печива. Тістечка для собак тут продаються лише свіжі, – розповідає менеджер Кемела Мохамед:

«Ми використовуємо виключно натуральні інгредієнти. Ми не додаємо солі, цукру чи консервантів. У нас є люди, які купують наше печиво для себе, тому, що в ньому лише натуральні складники».

Постійна клієнтка Джуді Сміт пестить цією випічкою своїх трьох улюбленців. Джуді, між іншим, власниця туристичного агентства, що допомагає людям подорожувати з домашніми тваринами:

«Я даю інформацію про міста, де розвинута інфраструктура для домашніх тварин, шукаю готелі, де можна зупинитися із собакою, даю рекомендації як провести час, і навіть підбираю список ресторанів, куди пускають з собаками».

Любов до тварин не обмежується лише свіжим і натуральним харчуванням. Чимало американців, таких як Шенон Паркер не шкодують ані грошей, ані часу на зовнішній вигляд своїх улюбленців. Шенон приводить свою чотирилапу подругу митися у собачий салон краси:

«Мити її удома, це означає, що вода буде повсюди. Мені зручніше привести її сюди, ніж робити це самотужки».

Власниця салону Вікі Піттман успіх свого бізнесу передбачила заздалегідь:

«Це здавалося практичним, якщо я шукаю за місцем, де можна вимити собаку, то напевно є люди які теж шукають такі послуги».

Вікі переконана, що чотирилапі займають особливе місце в американському суспільстві:

«Люди люблять собак. Це особливий зв’язок».

Зв’язок, за який американці готові платити немалі гроші.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG