Спеціальні потреби

Відрости вуса – приєднайся до кампанії боротьби з раком простати


7 років тому з Австралії стартувала кампанія з метою привернути увагу до проблем здоров’я чоловіків і, зокрема, раку простати. Це другий за кількістю смертей вид цієї хвороби. За прогнозами Національного інституту здоров’я, лише у США від раку передміхурової залози цього року помре майже 34 тисячі чоловіків. Участь у кампанії, приєднатись до якої можна, відростивши вуса, на сьогодні бере понад мільйон людей у світі.

Тренування хокеїстів столичного клубу «Кепіелс» не зовсім той час, коли можна розгледіти обличчя гравців. Усе ж важко не помітити, що більшість з них мають… вуса.

«Хтось може сказати: «Ви, хлопці, виглядаєте смішно». А я не проти. Я це роблю вже кілька років. Мені приємно. Це – добра справа», – каже хокеїст Метью Перо.

Метью та його друзі по клубу беруть учать у кампанії збирання коштів і привернення уваги до здоров’я чоловіків, а радше до хвороб сильної статі. Вуса – символіка цього руху, що мобілізував уже більше мільйона людей у світі.

Марк Кірван, власник ресторану у передмісті Вашингтона, каже, що приєднався до кампанії з особистих причин. Його вуса, каже він, часто, стають темою розмови з клієнтами:

«Головна причина чому я і мій персонал беремо участь у цій кампанії дуже особиста для мене. У нашій родині, де ніхто не хворів раком, минулого року діагностували трьох людей».

Кампанія стартувала в Австралії у 2004-му. За останні 7 років вона переросла у глобальний рух, що дозволив зібрати понад 170 мільйонів доларів на дослідження раку та численні роз’яснювальні програми. Дані Кіліан – менеджер кампанії у США каже, що кожен шостий американець отримає діагноз – рак передміхурової залози.

В Австралії учасників кампанії називають «братами мо». Мо – австралійський сленг для вусів. Також є і «сестри мо» – жінки, які підтримують цей рух. Дженет Сісірелі каже, що приєднатися до руху її вмовив чоловік:

«Мій внесок у цю боротьбу полягає у тому, щоби з’являтися з ним, з його вусами, на публіці. Ми також підвищуємо рівень поінформованості і збираємо гроші через нашу Інтернет-сторінку у мережах «Фейсбук» і «Твіттер».

Деякі активісти намагаються збирати гроші на конкурентній основі. Люк Роса, учитель однієї з приміських шкіл, підключив до цього своїх колег та учнів:

«Кожного тижня ми вивішуємо їх найновіші фотографії, щоби учні могли голосувати за того, хто відростив найкращі вуса. Голосують вони, кладучи гроші у персональну скриньку учасників».

Учні, на думку Люка, стали більш поінформовані завдяки цій кампанії:

«Хлопці, які беруть у цьому участь, мають можливість добряче потішатися один над одним. Водночас з жартами вони говорять про серйозне, тим самим підвищуючи рівень обізнаності щодо здоров’я чоловіків».

Можливо саме такий жартівливий підхід і згуртовує людей у всьому світі навколо серйозної проблеми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG