Спеціальні потреби

Мечеть поблизу місця веж-близнюків у Нью-Йорку?


План мусульманських американців Нью-Йорку звести мечеть поблизу, так званого, «нульового рівня», на якому до терактів 11 вересня 2001 року стояли вежі-близнюки, вже став «яблуком розбрату», а не ознакою примирення у боротьбі проти ісламського радикалізму.

Майже десятиліття пройшло з часу терористичних нападів у США, а громадськість і досі сперечається щодо того, а що саме повинно бути збудоване на «нульовому рівні» та навіть поруч. Усього два квартали звідти планується будівництво мусульманської мечеті. І це обурило багатьох людей. Джим Річез у тих терактах втратив сина.

«Нехай будують свою мечеть, але десь в іншому місці. Я не хочу, щоби вона стояла навпроти місця, де від рук 19 мусульманських терористів загинув мій син», - каже він.

Громада американських мусульман планує збудувати тут 15-ти поверхову будівлю, яка, за їхніми словами, буде служити культурним центром. Сьогодні на цьому місці залишається споруда, пошкоджена у 2001-му році - один з літаків зачепив її якраз перед тим як врізатися у Всесвітній Торговельний Центр. Американські мусульмани вже кілька місяців викорисовують цю будівлю для молитов по п`ятницях.

Дейзі Кан, яка очолює проект з будівнитцва каже, що центр буде відкритий для всіх прихожан і наголошує, що у терактах загинули і мусульмани. «Нам не знайти кращого місця, бо ця трагедія завдала шкоди усім нам», - зазначає вона.

Втім, чимало людей з цим категорично не погоджується. Одна жінка порівняла цю ідею з тим, якби у Перл Гарбор побудували японський культурний центр.

Тепер проект, покликаний колись об’єднати американські громади, натомість став для них яблуком розбрату.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG