Спеціальні потреби

Повертаються машини з дизельними двигунами


Міністерства транспорту та енергетики США оголосили нові стандарти використання пального для автомобілів майбутнього. Починаючи з 2017 року, автомашини повинні використовувати літр бензину на п’ятнадцять кілометрів. Аби відповідати новим вимогам, автовиробники працюють над розвитком нових технологій, гібридних та електромобілів. Однак, автовиробники незаслужено минають увагою давно існуючу технологію, яка дозволяє значно покращити витрату бензину.

Коли у 1980-х роках у США почали запроваджувати дизельні двигуни, через недосконалість технологій, це паливо заслужило репутацію брудного пального – уявлення, якого американці досі не можуть позбутися.

Говорить керівник Аргоннської національної лабораторії Дан Гіллебренд:

«Люди уявляють смоґ та автобуси, або ж вантажівку за якою ви їдете, двигун якої реве, а з труби вилітають клуби чорного диму».

Дан Гіллебренд очолює відділ дослідження транспортних засобів при центрі ядерної енергетики у передмісті Чикаго. Він керує групою інженерів, які працюють над вдосконаленням дизельних технологій. Гіллебренд розповідає:

«У сімдесяті-вісімдесяті роки в Америці випустили кілька поганих дизельних двигунів, які зіпсували імідж цьому паливу. Але це вже стара історія. Дизельна технологія змінилась. Це вже не ті автомобілі, які випускали того часу».

Останні три роки переможцем конкурсу журналу екологічно чистих автомашин, стають авто з дизельними двигунами.

Цього року, звання екологічно чистої машини року отримала німецька АУДІ А 3. Цей автомобіль використовує літр бензину на вісімнадцять кілометрів, каже інженер-дослідник Томас Волнер:

«Якщо порівнювати витрату палива, то дизельні авто не поступаються гібридним автомашинам. Дизельні двигуни витрачають приблизно стільки ж пального, як гібридні машини».

Інженер Томас Волнер вивчає бензинові двигуни, зроблені, переважно, в Європі аби поширити їх використання у Сполучених Штатах:

«Це, безперечно, перспективна альтернатива для США. На нашому ринку лише один відсоток автомашин з дизельним двигуном. Це надзвичайно мало».

Проблема з поширенням цієї технології не лише у подоланні негативного іміджу дизеля. Як каже Волнер, не вистачає інфраструктури:

«Одна з проблем, які ми бачимо, це відсутність дизеля на усіх бензозаправках. Я думаю, це також стримує споживачів від купівлі автомашин з дизельним двигуном».

У лабораторії вивчають дизелі, зроблені виробниками Ауді та Фольксваґен, адже саме ці дві компанії домінують на ринку дизельних двигунів у США. Американські автовиробники дотепер не виявляли інтересу до поширення цієї технології на власному ринку.

«Американські компанії випускають чудові дизельні двигуни, але продають ці машини лише за кордоном. Вони не продають їх у Північній Америці», – каже Дон Гіллебренд.

На думку експертів, дизель може бути однією з технологій, які допоможуть суттєво скоротити американцями споживання пального та викиди газів в атмосферу звертає увагу Гіллебренд.

«Дизель може зекономити тридцять відсотків пального, це суттєва кількість шкідливих викидів в атмосферу та відчутна економія».

Американські автовиробники схоже побачили перспективу ринку у себе на батьківщині. Дженерал Моторс планує запустити у продаж дизельні моделі у найближчі роки. Форд має цілу серію популярних в Європі дизельних моделей, які може представити на американському ринку, якщо відчує готовність свого споживача позбутися старих стереотипів.

XS
SM
MD
LG