Спеціальні потреби

У Греції ультраправі націоналісти переслідують іммігрантів


Економічна криза у Греції загострила багато соціальних проблем, одна з яких напруження у відносинах греків із іммігрантами. Комісія Організації Об'єднаних Націй у справах біженців висловила занепокоєння посиленням дискримінації іммігрантів у Греції.

«Ми щоденно бачимо сутички розлючених місцевих мешканців, представників крайньо-правого руху з іммігрантами. Вони переслідують мігрантів тільки за те, що у тих інший колір шкіри, чи інша національність. Це абсолютно неприйнятно».
Ґіорґос Царбопулос
Економічний університет в Афінах найчастіше стає епіцентром сутичок іммігрантів, поліції та правоцентристських груп. Це аматорське відео, зняте наприкінці травня, «Голосу Америки» надав місцевий мешканець. У стінах самого університету, куди правоохоронцям не дозволено заходити, іммігранти почуваються у безпеці, тому часто шукають там притулку. І студенти, як Янніс, ставляться до них з розумінням:

«Наші батьки також були мігрантами. Ці люди, не мають іншого вибору. Вони приїжджають сюди з країн та регіонів, де ідуть війни, де панують військові режими. І вони мігрують у пошуках кращого майбутнього для себе та своїх родин».

Грецький представник Комісії ООН у справах біженців Ґіорґос Царбопулос занепокоєний зростанням насилля проти іммігрантів:

«Ми щоденно бачимо сутички розлючених місцевих мешканців, представників крайньо-правого руху з іммігрантами. Вони переслідують мігрантів тільки за те, що у тих інший колір шкіри, чи інша національність. Це абсолютно неприйнятно».

Втім, багато греків звинувачують новоприбулих у збільшенні рівня злочинності та загостренні кризи в країні. Мешканець Афін, надав «Голосу Америки» відео, на якому, як він каже, видно, що іммігранти вчинили напад на перехожих.

Ультраправа партія «Золотий світанок» набрала 17% голосів на виборах у травні. Серед іншого, у своїй виборчій програмі партія пропонує розкласти міни вздовж кордону з Туреччиною, аби запобігти напливу біженців.

Ніхто з іммігрантів не погодився на інтерв’ю, але багато з них кажуть, що відмова грецького уряду у дозволі на працю та заборона в’їзду в інші країни Європи – залишає їх без засобів для існування.

Беручи до уваги зростаючу нестабільність у країні, багато греків не впевнені у своєму завтрашньому дні. Не кажучи вже про долю десятків тисяч мігрантів, які стали заручниками економічної кризи в Європі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG