Спеціальні потреби

Вибори у Греції – своєрідне випробування реформ чинного уряду


Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу.
Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу.

У Греції відбувся перший тур виборів до місцевих і регіональних органів влади країни. Прем’єр-міністр Георгіос Папандреу заявив ще раніше, що буде змушений розпустити парламент якщо виборці не підтримають жорстких реформ, до яких вдався його уряд з огляду на загрозу банкрутства через велику заборгованість і бюджетний дефіцит.

Грецькі виборці очікують, якими будуть наслідки цього своєрідного референдуму щодо непопулярних в країні антикризових заходів уряду. З огляду на відсутність екзит-полів, поки що не відомо коли надійдуть перші відомості про результати виборів.

Уряд прем’єр-міністра Папандреу на початку року взяв курс на різке скорочення витрат, щоб отримати фінансовий пакет порятунку на суму в 145 мільярдів доларів від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду для уникнення банкрутства. Державний борг Греції у квітні становив 13,6 відсотка валового внутрішнього продукту, що загрожувало стабільності євро у 16 країнах ЄС, які користуються цією валютою.

14 листопада у Греції відбудеться другий тур голосування в процесі якого визначаться переможці поміж тих кандидатів, яким не вдалося отримати потрібних для перемоги 50 відсотків голосів виборців.

Іспанія, Португалія та Ірландія також запроваджують різке скорочення витрат у зусиллях відновити розвиток своїх економік, поражених глобальною економічною кризою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG