Спеціальні потреби

Грузія обирає новий парламент


Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що на сьогоднішніх парламентських виборах вирішується вкоай важливе питання майбутнього країни.

За 150 депутатських місць змагаються 14 партій і два виборчі блоки. Вибори набувають особливого значення, оскільки запроваджена у Грузії політична реформа з внесенням змін у Конституцію має посилити роль парламенту і прем‘єр-міністра.

Після завершення наступного року дургого та останнього терміну президентства Саакашвілі партія, що матиме більшість, зможе обрати голову уряду, до якого перейде частина нинішніх президентських повноважень.

Боротьба за парламентські мандати, в основному, точиться між правлячим «Єдиним національним рухом» Саакашвілі та опозиційною коаліцією «Грузинська мрія», яку заснував і очолює проросійський мільярдер Бідзіна Іванішвілі.

Саакашвілі каже, що перемога «Грузинської мрії» та обрання Іванішвілі прем’єром відверне Грузію від Заходу і поверне її під вплив Росії – звинувачення, яке мільярдер заперечує.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG