Спеціальні потреби

Для Саакашвілі понеділок може стати днем прощання з владою


На виборах у Грузії може перемогти опозиція
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
Direct link

На виборах у Грузії може перемогти опозиція

У понеділок грузини обиратимуть новий парламент. Це один з небагатьох випадків на території колишнього СРСР, коли результати виборів не відомий наперед.

Про тортури та згвалтування у грузинських тюрмах стало відомо просто перед виборами. Влада не мала часу нейтралізувати негатив, який викликав у суспільстві цей скандал
Олександр Ронделі
Вибори матимуть надзвичайно велике значення для майбутнього Грузії. Новий склад законодавчого органу призначить голову уряду, з новими, президентськими повноваженнями. На виборах партії влади протистоїть сильна опозиція на чолі із мільярдером Бідзіна Іванішвілі. В країні тривалий час точилась війна компроматів, тож ніхто не знає, яка із сторін отримає перемогу завтра.

Бідзіна Іванішвілі вже тривалий час вважається найбагатшою людиною Грузії. Тепер він - обличчя опозиції і кандидат в президенти.

На парламентських виборах у понеділок стане зрозуміло, чи зумів Іванішвілі конвертувати свої мільярди у підтриму викборців. Іванішвілі відзначився доброчинністю і користується повагою у грузинів.

Грузія – острівець демократії на просторах колишнього СРСР. Хто переможе у понеділок – справді невідомо. Саакашвілі очолює країну з 2003-го року, коли прийшов до влади на хвилі Революції троянд. Він популярний. Проте чи достатньо популярний, щоб утримати владу?

Любов грузинів до Міхо похитнулась у 2008-му році, коли російські війська вторглись в країну. Війська Росії досі знаходяться на територіях, які грузини вважають своїми
Минулого тижня імідж влади зазнав ще одного удару. Опозиція показала кадри зґвалтувань в’язнів в грузинській тюрмі. Тисячі обурених людей вийшли на вулиці, протестуючи проти свавілля влади.

Миттєва реакція офіційного Тбілісі – відставки міністрів та розслідування – грузинів не задовольнили.

Олександр Ронделі, голова аналітичного центру в Тбілісі, каже, що викриття збиткувань у в’язницях завдали серйозного удару по Саакашвілі.

"Інформація з’явилась безпосередньо перед виборами. Правляча партія просто не могла встигнути нейтралізувати її наслідки. Побачимо, як це відіб’ється на виборах", - каже політолог.

Тортури обурили грузинів, які побачили, що демократична влада може давати прихисток нелюдям. Ряди прихильників Іванішвілі зросли. У суботу на вулиці Тбілісі вийшли десятки тисяч людей, щоб підтримати лідера опозиції.

Чи стане він та його сила новими лідерами країни – покажуть результати виборів у понеділок.
XS
SM
MD
LG