Спеціальні потреби

Неукраїнське свято: Американці ризикують кар'єрою і малюють дірки на обличчі


Вуличні фото з Гелловіну у столиці США, Вашингтоні
Вуличні фото з Гелловіну у столиці США, Вашингтоні

США готуються відзначати Гелловін - свято, яке для дорослих, так і для молоді є своєрідним осіннім карнавалом з перевдяганнями та реально буйними веселощами, а для малечі та родин ще і справжнім казковим досвідом. Родини відзначатимуть свято в ніч на 1-ше жовтня, втім вже цієї п'ятниці американці потягнуться до барів у яскравих нарядах, віддаючи належне усіляким персонажам фільмів жахів, коміксів, улюблених телевізійних серіалів та ін.

Костюми "Капітана Америка", вченого-пиятика "Ріка" з серіалу "Рік та Морті" та ін. можна буде бачити і у громадському транспорті, де чимало американців полюбляє піднімати настрій собі та оточуючим.

Деякі костюми порушують межу доброго смаку ще очевидніше. Британське видання The Telegraph розповіло про зняття з продажу в Інтернеті костюму Анни Франк

Невірно, або легковажно обраний обаний костюм може обернутись і проблемою. Наприклад, залежно від політичної культури в тому, чи іншому місті можна наразатись на суворий осуд, одягнувшись наприклад корінним американцем (мовляв такий наряд є частиною культурної апропріації, тобто привласнення та перекручування колонізаторами культури тих, хто нібито перетерпів через колонізацію страшні жахіття), казковим близькосхідним принцем (можна наразатись на закиди у расизмі через стереотипізацію певної групи), терористом, чи масовим вбивцею (ті самі характеристики але щодо персонажів кіно, або коміксів нікого чомусь не дратують) та ін.

Деякі костюми порушують межу доброго смаку ще очевидніше. Британське видання The Telegraph розповіло про зняття з продажу в Інтернеті костюму Анни Франк, після зрозумілого обурення жертв Голокосту на широкої громадськості.

Університет Південної Індіани буцімто провів спеціальний тренінг для студентів, на якому застеріг від того, щоб одягати костюми індіанців, чи навіть носити великі сережки-кільця

Особливо прискіпливо із (не)запланованими проявами расизму, чи культурної апропріації через святкові костюми борються в освітніх закладах, які просувають повагу до культур меншин (на межі із страхом перед будь-яким використанням їх традицій, як вважають критики).

Консервативне американське видання Breitbart, наприклад, переповідає що університет Південної Індіани буцімто провів спеціальний тренінг для студентів, на якому застеріг від того, щоб одягати костюми індіанців, чи носити великі сережки-кільця (останні мовляв посідають особливе місце в культурі африкаців і тому носіння їх є образливим).

Минулого року, за інформацією того ж видання, в американських університетах забороняли костюми японських гейш, арабські тюрбани, бурки та ін.

Рейтинг найпопулярніших серед американців костюмів цього року (вкупі із мапою, де такий костюм є найпопулярнішим) оприлюднила компанія Google на спеціальному сайті Google Frightfest, проаналізувавши тренди пошукових запитів.

Наприклад у столиці США, Вашингтоні, найпопулярнішими є костюми:

1. Супергероїні "Диво-жінки";

2. Суперзлодійка "Гарліквін", яка також є подругою суперзлодія "Джокера" із стрічки "Бетмен";

3. "Клоун", який став популярним на тлі свіжого фільму жахів "Воно";

4. "Кролик" - як данина пам'яті померлому цього року засновнику журналу PLayboy Г’ю Гефнеру;

5. "Пірат"

"Шанси, що ви побачите ці костюми на Гелловін жахають", - іронізує сама компанія Google з приводу популярності даних костюмів

Подібні костюми можна придбати вже готовими в Інтернеті, втім найбільшою шаною у американців користуються винахідники-імпровізатори, які докладають особливих зусиль, щоб створити власний унікальний костюм, або ж власними руками виготовити персональну інтерпретацію популярного героя.

Ось лише кілька прикладів таких костюмів різних років.

Художниця Джоді Стіл проілюструвала свій страх перед.... відкритими порами на обличчі.

"Не можу дочекатись вихідних", - пише фанат "Ніндзя черепашок".

Фанати серіалу "Дивні речі" теж не відстають.

Окремий і непохитний жанр американського костюму для молодих жінок "сексі хтось". Молодиці одягаються у "сексі відьом", "сексі котів", "сексі монстрів", "сексі зомбі" та ін.

Не обходить Гелловін боком і домашніх улюбленців.

А що думаєте про це свято Ви? Розкажіть у коментарях!

Дивіться також: Американець зібрав гроші, щоб допомогти родині переселенців в Україні

Американець зібрав гроші, щоб допомогти родині переселенців в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG