Спеціальні потреби

Голоси опонентів одностатевих шлюбів у США


Хто у США проти одностатевих шлюбів? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Хто у США проти одностатевих шлюбів? Відео

Консервативні американські політики, і зокрема більшість претендентів на участь у президентських виборах від Республіканської партії, висловили незгоду з рішенням Верховного суду США, що вимагає права на одруження одностатевих пар по усій країні. Але з наближенням виборів наступного року політикам доведеться робити вибір – наполягати на своїй незгоді, або залишити свої погляди при собі з огляду на те, що громадська думка – понад 60% американців – підтримують право на одностатеві шлюби.

На тлі святкувань тих, хто вважає підтвердження одностатевих одружень гарантією рівноправ’я, найгучніші заперечення лунають від представників релігійних громад.

Говорить рабин Їсроель Довід-Вейс:

«Творець світу каже, що одностатевий шлюб заборонений, і тому рішення Верховного суду узаконити і легалізувати це і називати одруженням є справжнім повстанням проти Бога».

Подібну думку висловлює Чад Пекнолд з Католицького університету Америки:

«Для Католицької церкви це особливо важка постанова... Одностатеве одруження насправді не є однозначним шлюбом, а намаганням імітувати шлюб».

Прихильники традиційного, і зокрема релігійного трактування шлюбу побоюються, що закони на користь одностатевих одружень руйнуватимуть релігійні свободи в Америці.

Такої думки, зокрема, Чад Пекнолд:

«Є побоювання, що на Католицьку церкву та її установи подаватимуть антидискримінаційні позови, бо ми розглядаємо шлюб інакше, у нас древні погляди на одруження».

Однак такі побоювання намагаються розвіяти.

Нан Гантер з Джортаунського університету в Вашингтоні каже:

«Священнослужителі ніколи не будуть зобов’язані освячувати одностатеві шлюби, якщо вони в такі шлюби не вірять, чи не хочуть такого робити. Так само як зараз у деяких церквах не освячують шлюби представників різних віровизнань. Тут йдеться про відокремлення церкви і держави».

Але деякі політики і зокрема багато теперішніх претендентів на президентство від Республіканської партії вважають, що треба щось робити.

Таку думку висловлює колишній губернатор штату Арканзас Майк Гакабі:

«Це зміна поняття одруження».

Він пропонує, щоб не лише священики, але й представники місцевих органів влади не були зобов’язані реєструвати одностатеві шлюби:

«Якщо це суперечить їхньому сумлінню. Я вважаю, що їм треба дозволити це не робити».

Сенатор Тед Круз іде далі, пропонуючи нову поправку до Конституції, яка дозволяла б окремим штатам відновити заборону одностатевих шлюбів. Але інший сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем закликає поважати рішення Верховного суду, але при цьому поважати і переконання тих американців, для яких поняття одностатевого шлюбу – чуже:

«Чимало людей, які вірять у традиційний шлюб – засмучені. Вони розчаровані. Зараз вони пригнічені. Але є рішення суду. Якщо я буду президентом США, то зроблю так: якщо у церкві, мечеті чи в синагозі люди дотримуються своїх вірувань і не дозволяють одностатеві одруження, бо це суперечить їхнім віруванням, то за мого президентства, вони не втратять свого звільнення від податків».

Тобто, теперішнього юридичного статусу релігійних громад. Але і сенатор Ґрем, і колишній губернатор Флориди Джеб Буш – ще один республіканський претендент на президентство – запропонували, щоб Республіканська партія так само не намагалася вказувати, хто має право одружуватися, а хто ні, і відмовилися від заклику схвалити спеціальну конституційну поправку, що визначала б одруження як союз одного чоловіка і однієї жінки.

Кенді Сінтрон одружена з Леною Ернандес. Вони готуються до народження дитини, яку виховуватимуть у своїй сім’ї. Кенді вважає, що вони мають право вирішувати, з ким жити, а не хтось інший.

Кенді Сінтрон, мешканка шату Вірджінія, говорить:

«Я б поставила їх на моє місце і сказала – поживіть один день моїм життям, уявіть собі, що хтось ставить під сумнів ваш шлюб чи бере ваше життя під сумнів».

Найближчі місяці покажуть, чи посміють американські політики юридично опротестуватирішення Верховного суду, адже понад 60% громадян у США таки підтримують право одностатевих пар одружуватися.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG