Спеціальні потреби

Не Амстердам. Кремль не бачить проблеми у забороні "гей-пропаганди"


Не Амстердам!
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Не Амстердам!

Кирил Калугін – гей-активіст із Санкт-Петербургу - вирішив випробувати на практиці дію нового закону про заборону гей-парадів. Для цього він обрав День десантника та вийшов на площу перед Ермітажем.

«Бути геєм у Росії взагалі дуже небезпечно. Особливо коли ти не приховуєш цього, і ще є активістом», - заявив Кирил.

Кирил виступає проти нещодавно прийнятого в Росії закону про заборону гей-пропаганди серед неповнолітніх.

Дозвіл ненавидіти?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
Віталій Мілонов, голова Законодавчого зібрання Санкт-Петербургу, яке знаходиться в декількох кварталах від Ермітажу, називає виступ Калугіна спробою привернути до себе увагу.

Мілонов - ініціатор і автор закону про гей-пропагнду - тепер очолює всеросійську кампанію проти прав ЛГБТ-спільноти:

«У нас немає права називати одностатеві союзи шлюбом. По закону божому сім’я - це союз між чоловіком та жінкою. Перше суспільство на Землі бере свій початок від Адама і Єви, двох індивідуумів, які створили сім’ю».
Дискримінація на основі сексуальної орієнтації існує. І взагалі, в Росії зараз дуже великі проблеми із правами людини. Мені здається, що до тих пір поки Путін при владі, вони не будуть вирішуватись
Кирил Калугін, гей-активіст

Алла Кузьміна, студентка бізнес-факультету Санкт-Петербурзького державного університету. Вона не цікавиться проблемами гей-союзів. Вона каже, що росіяни проти парадів подібних до тих, які проходять в Амстердамі:

«Якщо ви хочете бути геєм – будьте ним. Але не потрібно розгулювати у спідній білизні під моїми вікнами на очах у мого 5-літнього сина».

Лілія Шевцова із Московського Центру Карнеґі говорить, що Кремль недооцінює важливості теми гей-спільнот:

«Вони не передбачали, що цей закон, прийнятий у Думі, стане причиною такого скандалу, такої потужної хвилі на Заході».

Президент Росії Володимир Путін у одному із інтерв’ю применшив масштаб проблеми:

Геї бойкотують російську горілку - бо дискримінація
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00
«Можна бути абсолютно впевненими у тому, що Росія буде строго дотримуватись принципів олімпізму, які не допускають дискримінації людей».

Калугін вважає, що ці слова президента призначені для іноземної аудиторії:

«Дискримінація на основі сексуальної орієнтації існує. І взагалі, в Росії зараз дуже великі проблеми із правами людини. Мені здається, що до тих пір поки Путін при владі, вони не будуть вирішуватись».

В рамках візиту до Санкт-Петербургу президент Обама зустрівся із правозахисниками та представниками гей-спільноти. Серед них - Ольга Лєнкова – працівниця правозахисної організації «Вихід», яка займається захистом прав представників сексуальних меншин:

«Ми говорили про порушення прав членів ЛГБТ-спільнот, говорили про злочини на підставі ненависті, про те, що вони не розслідуються належним чином, а ті, хто їх вчинили, залишаються безкарними. Ми сказали президенту Обамі, що ці проблеми повинні привернути увагу міжнародного співтовариства».

Священики, які закликали бити геїв пішли під суд
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00
Ттого ж дня, в одному із парків Санкт-Петербургу, на акцію протесту вийшли ті, хто виступає на захист прав гей-спільноти. А також представники православних організацій, які не підтримують ЛГБТ-руху.

Через три місяці після того, як Росія прийняла закон про заборону гей-пропаганди серед неповнолітніх, дебати у цьому питанні не вщухають, а навпаки стають все більш запеклими як у Росії, так і за її межами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG