Спеціальні потреби

Дозвіл ненавидіти? Боротьба з "пропагандою гомосексуалізму" у Росії шокує Захід


Дозвіл ненавидіти?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Дозвіл ненавидіти?

Все більше країн Європи визнають одностатеві одруження на рівні законів. Гей-паради у європейських містах стали знаковими культурними подіями. Натомість у Росії та багатьох інших країнах колишнього СРСР – панує зовсім інша атмосфера.

Нацисти та ненависники всіх мастей сприйняли проголосований Державною думою закон, як заклик до дії
Ще навесні українські парламентарі збирались законодавчо заборонити «пропаганду гомосексуалізму». Втім хоча гомофобські - на думку Заходу - законопроекти було покладено під сукно заради європейських перспектив, у масовій свідомості нетерпимість не є чимось неприйнятним.

У Росії, де влітку державна Дума ухвалила закон на захист "традиційних" сімейних цінностей та проти пропаганди "нетрадиційних" сексуальних, нацисти та ненависники всіх мастей сприйняли це, як заклик до дії.

Двічі засуджений за розпалювання міжнаціональної ворожнечі неонацист Максим «Тесак» Марцинкевич - популярна у Росії особистість. Він відслідковує повідомлення на сайтах знайомств геїв, тоді заманює їх на побачення і з гуртом неонацистів влаштовує їм сеанс «перевиховання».

Більшість росіян вважають, що поліція не має займатись випадками насильства проти геїв
Рух «Окупай педофіляй» заснований "Тесаком" має філіали у 5-ти російських містах. Поліція не звертає уваги на його діяльність. Соціологи кажуть, що більшість росіян вважають, що поліція не має займатись випадками насильства проти геїв.

"Опитування громадської думки у Росії свідчить про досить високий рівень гомофобії. Я думаю, що це є наслідком пропаганди ненависті", - говорить Марія Плотко з "Левада центру".

Опитування влаштовані «Левада-центром», вказують, що за останні 10 років росіяни стали більше консервативно ставитись до гомосексуальності. Понад 80 відсотків проти гей-парадів та одностатевих шлюбів. Дві третини росіян підтримують закон Путіна про «заборону пропаганди гомосексуалізму».

Геї бойкотують російську горілку - бо дискримінація
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00
Шанс на нормальне життя геї мають поза батьківщиною.

"Майже кожен студент гей хоче виїхати з країни і знає, як це зробити. У разі потреби ми емігруємо у будь-яку кращу країну", - говорить студент Віталій.

Телеведучий Антон Красовський публічно заявив, що є геєм у своїй передачі. За кілька годин його звільнили. Він отримує листи підтримки від геїв з усієї Росії.

"Людей звільняють з роботи за те, що вони інші, на них косо дивляться сусіди, їх жорстко б’ють у власних будинках, в громадському транспорті. І все це відбувається за потурання поліції, з відчуттям повної безкарності", - каже журналіст.

Відзняті «Тесаком» відео побиттів геїв викладені в Інтернет. Для Заходу його діяльність - кримінальний злочин. На просторах колишнього СРСР "Тесак" - гість телевізійних студій та популярна особистість.
Деякі російські аналітики кажуть, через протести на підтримку геїв на Заході, росіяни навпаки прихильніше ставляться до Путіна

У січні у Сочі пройдуть зимові Олімпійські ігри. Активісти закликають бойкотувати їх, або ж влаштовувати в ході Олімпіади мітинги на підтримку геїв.

"Олімпіада може стати уроком для Росії. Якби канадська збірна пройшлась на відкритті не лише з національним, але і з райдужним прапором, це би допомогло геям та лесбійкам Росії більше ніж будь-який бойкот", - говорить Антон Красовський.

Марія Плотко з Левада-Центру каже, протести можуть мати зворотній ефект.

Верховний суд урівняв традиційні і одностатеві шлюби
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
"Якщо вам не подобаються наші закони, якщо ви нас не поважаєте, бойкотуйте ігри – інші приїдуть", - передає хід думок росіян Марія.

Деякі російські аналітики кажуть, через протести на підтримку геїв на Заході, росіяни навпаки прихильніше ставляться до Путіна та його політики.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG