Спеціальні потреби

Геї утримаються від політичних акцій на Олімпіаді - активісти


"Геї утримаються від політичних акцій на Олімпіаді"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Геї утримаються від політичних акцій на Олімпіаді"

Дискримінаційні закони, залякування та побиття загнали російських геїв у культурне підпілля. Тим не менше їх культура живе, і навіть процвітає. Принаймні, так вважає кореспондент "Голосу Америки" у Росії Джеймс Брук.

Картини жорстоких побиттів геїв у Росії облетіли світ. Чого світ не знає так це, що у країні Путіна, загнана у культурне підпілля гей-культура зберегла себе. В олімпійському Сочі працюють два гей-бари. Один з них - "Маяк".

Мер Сочі Анатолій Пахомов заявляв - не вірить, що у місті є геї. У "Маяку" ж - протилежної думки. Клієнтів - вдосталь.

"Нема у Росії гей-спільноти, є лише геї", - говорить власник бару Андрій Тенічев.

Він каже, що йому не відомо, щоб у місті діяли скінхеди, такі як сумнозвісний Тесак. Сочі - це ліберальне, курортне місто. Геї тут не мітингують. Нагальне питання - примирення із своїми родинами.

Геї не готові відкрито заявляти про свою ідентичність... Їм ще треба батькам зізнатись, собі самим
"За законом тут можна організувати гей-парад. Є спеціально відведені зони Гайд парк. Але думаю, що на парад не прийде жоден гей. Ми навіть опитування проводили. Ніхто не захотів брати участь. Геї не готові відкрито заявляти про свою ідентичність. Причини для цього різні. Їм ще треба батькам зізнатись, собі самим, провести міні гей-парад дома. Ось що їх турбує - якою буде реакція батьків та друзів", - каже Тенічев.

Гадсон Тейлор очолює організацію "Спортсмен-союзник", яка прагне покінчити із гомофобією у спорті. Каже, що атлети-геї на іграх у Сочі не говоримуть про переслідування геїв у Росії з п'єдесталу пошани.

Російського "вторгнення" не буде - політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00
"Чимало спортсменів з якими ми працювали говорили, що бояться, що вони заявляють про свою позицію надто красномовно. Вони бояться, що якщо говоритимуть правду, то не зможуть сконцентруватись власне на спорті, на достойному виступі за команду країни", - каже Гадсон Тейлор.

За кілька днів до відкриття Олімпіади Путін заявив, що у Сочі будуть ради геям, але з одним "але".

"Ми нікого і нічого не забороняємо. Ми не затримуємо людей на вулицях. Нікого не притягуємо до відповідальності за стосунки, на відміну від багатьох інших країн світу. Тому почувайтесь вільно - тільки лишіть у спокої дітей", - попередив Путін.

Отже гей-сцена живе у підпіллі - подалі від очей.


Дозвіл ненавидіти?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG