Спеціальні потреби

Заява лідерів G-7 та ЄС щодо ситуації в Криму


Лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, США, президент Європейської ради і президент Європейської комісії закликали Росію припинити будь-які дії на підтримку референдуму щодо статусу Криму, оскільки це є порушенням Конституції України. Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій 12 березня офісом прес-секретаря Білого дому.

«Ми, лідери Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, Сполучених Штатів Америки, а також, президент Європейської ради і президент Європейської комісії, закликаємо Російську Федерацію припинити всі зусилля щодо зміни статусу Криму, що суперечить українському законодавству та порушує міжнародне право. Ми закликаємо Російську Федерацію негайно припинити дії на підтримку референдуму на території Криму щодо його статусу, що є прямим порушенням Конституції України», - зазначається у заяві.

Лідери "Групи семи" та ЄС наголошують на тому, що будь-який такий референдум не матиме жодної законної дії і вони не визнаватимуть його результатів.
Вони також закликають Росії до негайної деескалації конфлікту у Криму та інших частинах України, виведенні своїх військ та зменшенні їхньої чисельності до докризового рівня, прямих переговорів з урядом України, використання міжнародного посередництва і спостереження для вирішення конфлікту.

Підписанти також нагадали про своє рішення призупинити участь у роботі, пов’язаній із підготовкою до саміту «Великої вісімки», який мав відбутися у Сочі в червні, допоки ситуація повернеться до того стану, коли «Велика вісімка» зможе вести змістовну дискусію.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG