Спеціальні потреби

День Свободи відсвяткують попри заборону


День Свободи відсвяткують попри заборону
День Свободи відсвяткують попри заборону

Сьома річниця «Помаранчевої революції» відбудеться нелегально. Офіційно столичний суд заборонив проводити акції у вівторок 22 листопада День Свободи в Україні. Як стало відомо організаторам – «Коаліції учасників Помаранчевої революції» (КУПР) – заборону акцій лобіювала Київська міська адміністрація на прохання столичної міліції та Управління державної охорони. Наразі Майдан огородили залізними щитами.

Втім, КУПР закликає охочих виходити на вулиці, щоб відсвяткувати річницю. Як зазначив Голосу Америки голова КУПР Сергій Мельниченко, «святкування відбудеться незалежно від політичної погоди».

«За будь-яких обставин ми вийдемо на Майдан зі зброєю в руках (апельсинами, апельсиновим соком, бутербродами та термосами з чаєм, а також з вогнем Свободи у своїх серцях) та покажемо владі, що ми є свободолюбивий народ, який не потерпить авторитарного гніту», – заявив Сергій Мельниченко.

Його організація подала апеляцію на судову заборону, але активісти не сподіваються, що її розглянуть «хоча б до Нового року».

Як компроміс, міська влада запропонувала зацікавленим організаціям обрати інші альтернативні місця для проведення такого заходу. Заборону ж проводити День Свободи на Майдані КМДА пояснює тим, що почався монтаж головної новорічної ялинки країни. Святкування ж Дня Свободи деінде активісти не схвалюють, адже революція у 2004 році відбувалась саме на Майдані.

Іншою підставою заборони став візит до Києва президента Литви Далі Грібаускайте. В Інтернеті поширили неофіційне прохання від українців до пані Грібаускайте перенести свій візит, а Коаліція учасників помаранчевої революції запросила главу Литви долучитися до святкування. Тим не менш, візит пані Грібаускайте до України відбудеться.

Заборону проведення акцій в День Свободи заохотив депутат від Партії регіонів Олег Надоша.

«Масових акцій все одно не було б. Але навіть бійки не цікаві владі, не цікаві місту, яке буде приймати Євро-2012. Врешті-решт опозиція може почати прямо на Майдані з’ясовувати, хто ж зробив більший вклад у події 2004 року» – заявив Олег Надоша.

До того ж, Партія регіонів поширила заяву, в якій закликала українців гуртуватися заради свята, а не ділити країну знову на два табори.

Натомість опозиційна партія «Наша Україна» закликала усіх громадян долучитися до святкування Дня Свободи. Заборону ж у «Нашій Україні» пояснили «страхом нинішньої влади перед власними громадянами»:

«Переляк, який під час Помаранчевої революції пережили теперішні високопосадовці, не відпускає їх досі. Рішення кишенькових судів прямо суперечить 39 статті Конституції України, яка гарантує громадянам право збиратися мирно і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації», – повідомив голова політради партії Валентин Наливайченко.

XS
SM
MD
LG