Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН просить з’ясувати справу участі миротворців у боротьбі в Малі


Голова представництва Франції при ООН заявив, що Рада Безпеки звернеться до генерального секретаря Пан Гі Муна, щоб він опрацював офіційний звіт про можливість операції миротворчих сил ООН у західноафриканській країні Малі.

Жерар Арод заявив, що 15-членна Рада Безпеки узгіднила в середу прохання щодо звіту і що вона просить, щоб він був завершений до кінця березня.

Повідомлення про це зроблено в час, коли французькі та африканські війська продовжують наступ проти ісламських екстремістів, які минулого року захопили контроль над північним районом Малі. Франція втрутилася у конфлікт у Малі в січні, коли екстремісти почали наступати на південь у напрямі столиці Бамако.

Підтримувані ООН війська африканських країн, відомі як AFISMA, готуються очолити наступальні операції після того, як французькі бойові частини залишать країну.

Експерти підкреслюють різницю між миротворчими силами ООН і регіональними бойовими частинами, такі як AFISMA, і кажуть, що сили ООН – згідно з правилами організації – не можуть брати участі в будь-яких бойових діях у Малі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG