Спеціальні потреби

Україна повідомляє про першого загиблого військового в 2015 році


Український військовослужбовець
Український військовослужбовець

Україна в п’ятницю повідомила про першу жертву конфлікту з проросійськими сепаратистами в 2015 році. За інформацією військового командування, в результаті нападу сепаратистів загинув один військовослужбовець, ще п’ятеро отримали поранення.

«За минулу добу в результаті провокаційних дій загинув один український військовослужбовець, ще п’ятеро отримали поранення», – заявив офіційний представник РНБО України Андрій Лисенко на прес-конференції.

У 2014 році понад 4700 людей загинули в ході конфлікту на сході України, який став причиною найгострішої кризи у відносинах Росії і Заходу з часів «холодної» війни.

Лисенко не уточнив обставини атаки, в ході якої загинув військовий, проте відзначив, що в Східній Україні почастішали артилерійські та мінометні обстріли з боку сепаратистів, у тому числі в околицях міжнародного аеропорту Донецька.

За його словами, українські війська в цілому дотримуються умов укладеного у вересні хиткого перемир’я і відкривають вогонь лише у відповідь на обстріли противника.

«В цілому наші військовослужбовці не піддаються на провокації і не відкривають вогонь», – заявив Лисенко. З боку самих сепаратистів підтвердження інформації про атаки не надходило.

Українська влада та сепаратисти минулого тижня справили масштабний обмін військовополоненими в рамках складається з 12 пунктів мирного плану. Що стосується дипломатичного фронту, то президент України Петро Порошенко готується зустрітися з російським колегою Володимиром Путіним і лідерами Франції та Німеччини в Казахстані 15 січня.

Порошенко, який визнав, що Києву не вистачає військових ресурсів для повернення своєї території силою, в новорічному зверненні закликав українців підготуватися до того, що наступний рік буде нелегким.

XS
SM
MD
LG