Спеціальні потреби

Фінансові проблеми США можуть негативно позначитися на економіці ЄС


Протести у Греції проти урядових реформ з метою жорсткої економії все ще тривають. А незабаром, кажуть економісти, боргова криза може спалахнути в Італії та Іспанії. Ще один негативний фактор, який розхитує європейську економіку, – брак прогресу в переговорах щодо підняття межі на зовнішні позичання в США. Це може призвести до падіння рейтингу американської кредитоспроможності. А це, у свою чергу, вдарить по позичальниках – європейських країнах та банках, які тримають державні облігації США на суму в 700 мільярдів доларів. Найбільше їх має Банк Англії, а також Швейцарія та Франція. Падіння рейтингу здешевить ці активи, що може мати значні негативні наслідки на фінансових ринках світу.

«Величезних наслідків не буде помітно відразу. Але з часом ця подія буде мати ефект фінансового цунамі після землетрусу, який зашкодить економічному відновленню та навіть призведе до нової хвилі рецесії», – каже дослідник Лондонської школи економіки Ієн Беґґ.

Навіть якщо цього вдасться уникнути, відновлення буде довгим та важким. До суто фінансових проблем додаються проблеми політичні.

«На обох берегах Атлантичного океану ми бачимо схожі політичні процеси. Усі шукають – хто винний, хто може відкупитися малою кров’ю,а хто має страждати, розуміючи, що хтось за будь-яким сценарієм має страждати», – говорить Беґґ.

Немає домовленості серед європейських країн і щодо плану порятунку Греції. Але це рішення має протидіяти поширенню проблем, що існують в Греції та інші країни. Стюарт Флемінг, дослідник лондонського НДІ «Четем хауз» каже, що Європейський Союз має вдатися до рішучих кроків, аби не дати фінансовій кризі нанести шкоду Єврозоні:

«Глибока боргова криза буде руйнівною для європейської економіки. Це безумовно зруйнує зону спільної валюти. Надзвичайно важливо, аби Європа взяла свій суверенний борг під контроль».

Економісти, як у США, так і в Європі, погоджуються, що часу, аби зробити рішучі кроки з відвернення нової фінансової катастрофи, залишилося небагато.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG