Спеціальні потреби

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус про ситуацію в Україні


Міністр закордоннх справ Франції Лоран Фабіус
Міністр закордоннх справ Франції Лоран Фабіус
В інтерв’ю Африканській службі «Голосу Америки» міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус порушив також тему ситуації в Україні. Він, серед іншого, сказав:

«Ситуація в Україні вкрай склада; це серйозна криза, враховуючи останні події в минулу неділю – маю на думці референдум, який не має ніякого значення. Там не було жодного підрахунку голосів, як в європейських країнах – і не тільки цього, але ситуація залишається вкрай напруженою.

Який наш підхід був з самого початку? І коли я кажу наш підхід, я маю на увазі підхід Франції і, в ширшому значенні, європейців. Ідеться як про рішучість, так і діалог. Рішучість, тому що дії, зокрема з боку росіян, неприйнятні.

Ви пам’ятаєте анексію Криму. Ми не можемо прийняти, без відповіді, що одна країна анексує іншу; якщо кордони можуть бути порушені без відповіді, то це означає, що всі країни знаходяться під загрозою. Так, рішучість. Точно так само ми залишаємося рішучими перед лицем певної кількості інцидентів на сході України, і саме тому ми ввели санкції... Ми ввели два раунди санкцій, і вчора теж – мене там не було, тому що я був у Сполучених Штатах, але я дав необхідні вказівки – була домовленість, європейська угода, і ми додали 13 осіб і дві установи, деякі російські, до списку санкцій.

Отже рішуча позиція, є сказати, що «є справи, які не є прийнятними», а в той же час, ми як і раніше говоримо, що необхідно домогтися прогресу в напрямку розв’язки. Не може бути й мови, ні одна розумна людина не може запропонувати війну з Росією, так що повинен бути як тиск через санкції, так і діалог. І саме тому, з самого початку, в умовах, які не завжди було легкими, ми вели переговори як з українціями, звичайно, – я часто мав телефонні розмови з прем’єр-міністром Яценюком – і з росіянами. Я регулярно розмовляв з моїм колегою Лавровим, президент розмовляв з Путіним, і була ціла низка контактів, на моєму рівні і на рівні президента, з різними зацікавленими сторонами.

Мета, яку ми переслідуємо – і я хочу це підкреслити – це переконатися, що є нормальним, президентські вибори 25 травня. Чому? Тому, що коли є кризова ситуація, як ця, і навіть опоненти правлячої партії – особливо ті опоненти – вважають, що немає ніякої влади на місці, вибори необхідні для вирішення цієї проблеми. Тому ми подвоюємо наші зусилля, щоб упевнитися, що ці вибори відбудуться 25 травня.

Дозвольте мені вказати у зв’язку з цим на маловідомий факт: що ці вибори вже мають 23 кандидатів, при цьому більше половини йде зі сходу і півдня. За визначенням, ми не знаємо, який буде результат, і ми надішлемо велику кількість спостерігачів, щоб переконатися, що за цими виборами будуть спостерігати так, як це лише можливо. Ось, де ми знаходимося зараз.

Що стосується санкцій, я згадав, що були три раунди санкцій. Перші два були реалізовані, і ми хочемо подивитися, що відбувається з виборами, перш ніж вирішити, чи слід нам реалізувати третій раунд. Якщо ці вибори відбудуться, які є демократичним шляхом, не буде ніякої необхідності в додатковому тиску. Якщо стоятимуть перешкоди на шляху проведення цих виборів, то ми повинні розглянути додатковий рівень, який може, очевидно, стосуватися цілого ряду суб’єктів: енергії, фінансів, навіть оборони.

Що стосується контрактів, що стосується двох кораблів, я хочу підкреслити, що вони були підписані в 2011 році, тобто три роки тому; що вони коштували один мільярд двісті мільйонів, більше половини з яких було виплачено; і що правило для контрактів є таке, що підписані контракти виконуються, і що ми не маємо правових засобів, щоб не їх не виконувати. Але остаточне рішення доведеться приймати в жовтні, коли ми побачимо, яка правова основа для такого рішення. Звичайно, Франція зіграє свою роль, але ви повинні розуміти, що санкції спрямовані проти росіян, а не проти Європи».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG