Спеціальні потреби

Туристи задоволені Євро-2012, але 68% більше не приїдуть – дослідження


Понад три чверті туристів, які приїхали цього літа до України на Європейський чемпіонат з футболу, задоволені рівнем його проведення та гостинністю українців. Це засвідчили результати соціологічного дослідження, що його провело Німецьке товариство міжнародного співробітництва. Проте лише третина іноземних уболівальників хотіли би повернутися до України ще раз. Уряд і керівники міст, що приймали турнір, вважають, що ці дані свідчать про успішне проведення Євро-2012 в Україні. Однак незалежні спостерігачі констатують, що в Україну приїхало в кілька разів менше туристів, ніж очікував уряд. І він не зміг ані спрогнозувати туристичні потоки, ані заохотити іноземців побачити Україну.

Понад 80 відсотків іноземних туристів, опитаних у Києві, Харкові, Львові та Донецьку у дні проведення матчів, вважали, що Євро-2012 в Україні було організоване дуже добре. Найкращі відгуки стосувалися Києва та Львова. Така ж частина туристів високо оцінила ціни та якість послуг, які вони отримали в Україні. Лідером за ціною-якістю став Донецьк. Загалом Німецьке товариство міжнародного співробітництва, що проводило дослідження, опитало 2300 туристів, які висловилися про найрізноманітніші аспекти підготовки футбольного турніру: від порядку в аеропортах до безпеки на вулицях.

Загалом дослідження показує, що Україна впоралася із завданням, наголосив керівник проекту щодо Євро-2012 у Німецькому товаристві міжнародного співробітництва Матіас Брандт.
"Що стосується організації фан-зони та обслуговування вболівальників, то Україна показала дещо кращі результати, ніж Німеччина".
Матіас Брандт
«Подібне дослідження ми проводили й у Німеччині з ініціативи муніципалітету міста Нюрнберг. Що стосується організації фан-зони та обслуговування вболівальників, то Україна показала дещо кращі результати, ніж Німеччина», – наголосив дослідник.

Водночас лише третина опитаних зізналися, що хочуть повернутися до України ще раз. Серед тих туристів, які відвідували Львів, побувати в Україні ще раз захотіли більш ніж дві третини опитаних. Львів виявився найкращим і за ступенем туристичної привабливості. Заступник Львівського міського голови з питань культури Василь Косів наголосив, що це відбулося завдяки муніципальному проекту «Привітне місто». Наприклад, значна частина таксистів мала термінали для розрахунків картками, єдиний тариф та говорили іноземними мовами. Подібним чином підготували працівників усіх служб та туристичного бізнесу, з якими контактували вболівальники.

Євро-2012: витратили 3,6 мільярда євро, заробили – мільярд?

Загалом за час перебування в Україні іноземний турист витрачав 200-400 євро, свідчить дослідження. А за цей період українські кордони перетнуло майже два мільйони іноземців, відтак вони залишили українській економіці майже близько мільярда євро, наголосив заступник голови Національного агентства з питань підготовки до чемпіонату Європи з футболу Валерій Жалдак. Однак він визнав, що уряд витратив на підготовку турніру більше коштів.
"Частину коштів у чемпіонат вклали приватні інвестори – зокрема, готельний та ресторанний бізнес".
Валерій Жалдак

«На підготовку турніру Україна витратила з бюджету 36 мільярдів гривень (тобто, більше ніж 3 мільярди євро). Частина коштів витрачена на інфраструктурні проекти, які приносять користь економіці й після завершення турніру. Частину коштів у чемпіонат вклали приватні інвестори – зокрема, готельний та ресторанний бізнес. Реальний економічний ефект можна буде оцінити за результатами комплексного дослідження впливу Євро-2012 на українську економіку, яке вже розпочато», – наголосив посадовець.

Іноземці дуже високо оцінили якість прийому в Україні, бо їх приїхало набагато менше, ніж чекали, вважає експерт громадської кампанії «Європатруль» В’ячеслав Коновалов.
"Рекламу України як туристичної держави доручили не тим людям. Не було конкретики"
В’ячеслав Коновалов
«Туристам сподобалося, бо створювали інфраструктуру, розраховану на два мільйони, але реально приїхало 300 тисяч, – каже він. – Відтак сервіс вийшов відносно хорошим, представники турбізнесу намагалися втримати кожного клієнта. В уряду не було розуміння, хто, як і звідки приїде. Сподівання влади виправдали лише шведські вболівальники. Рекламу України як туристичної держави доручили не тим людям. Не було конкретики, це нагадувало радше килимове бомбардування».

Напередодні Євро-2012 українські урядовці не раз заявляли, що футбольний турнір принесе більше прибутків українській економіці, аніж на нього буде витрачено. Тим часом, кошториси стадіонів та інших об’єктів, які готували до чемпіонату, по декілька разів переглядали у бік збільшення їхньої вартості.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG