Спеціальні потреби

Процес у справі ЄЕСУ відклали до 15 жовтня


Процес у справі ЄЕСУ відклали ще на місяць. Київський райсуд Харкова оголосив перерву в слуханнях до 15 жовтня у зв’язку з відсутністю в залі Юлії Тимошенко. Напередодні підсудна екс-прем’єрка вкотре відмовилась брати участь у процесі за станом здоров’я. Судді вирішили, що без неї справу розглядати не можна, і постановили зачекати ще.

Захист рішенням не задоволений. Адвокати вимагали, щоб судове провадження було призупинено взагалі, доки підзахисна повністю одужає. Як нагадав захисник Сергій Власенко, те, що Тимошенко хвора, підтвердили і українські, і німецькі лікарі, а тому суд мав зупинити процес, а не переносити його.

«Суд повинен був прийняти рішення про зупинення провадження у справі, а не вчергове відкладати задля того, щоб потім сказати: ось дивіться, у десятий раз вона відмовилась», – сказав Власенко журналістам у Харкові у вівторок.

Натомість сторона обвинувачення заперечує: зупиняти розгляд справи закон дозволяє лише в разі тяжкої хвороби підсудного. «Документів будь-яких чи висновків будь-яких про те, що у підсудної Тимошенко наявна тяжка хвороба, в матеріалах справи немає», – сказала журналістам державний обвинувач Вікторія Калита.

Прокурор також нагадала, що восьмитижневий «період спокою», рекомендований Тимошенко німецькими лікарями, закінчується 20 вересня. «Рано чи пізно підсудній доведеться постати перед судом і дати відповіді на запитання прокуратури і суду», – наголосила Калита. При цьому вона не відповіла на запитання журналістів, чи вимагатиме прокуратура примусової доставки Тимошенко в суд 15 жовтня.

Суд у справі ЄЕСУ, що стартував у Харкові ще у квітні, так і не розпочався через хворобу підсудної і переноситься вже у восьмий раз. У цій справі Юлія Тимошенко звинувачується за п’ятьма епізодами, зокрема й за спробу перекласти на державу борги колись керованої нею приватної корпорації.
В опозиції кажуть, що ніякі державні гарантії під приватні борги ЄЕСУ не давалися, і що це підтверджували самі ж урядовці Януковича. Опозиціонери заявляють також: якби борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії існував, росіяни не чекали б 16 років, аби заявити претензії лише зараз.

Водночас днями у Києві стартував паралельний судовий процес, що стосується цих давніх боргів ЄЕСУ. Російське Міністерство оборони подало позов до Госпсуду Києва, вимагаючи, щоб понад 3 мільярди гривень приватного боргу «Єдиних енергетичних систем» були стягнуті з держави Україна. Чергове засідання в цій справі призначене на 12 вересня.

У партії Юлії Тимошенко новий процес уже назвали «піар-ходом Януковича» і спробою в черговий раз очорнити ім’я Тимошенко. В опозиції кажуть, що ніякі державні гарантії під приватні борги ЄЕСУ не давалися, і що це підтверджували самі ж урядовці Януковича. Опозиціонери заявляють також: якби борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії існував, росіяни не чекали б 16 років, аби заявити претензії лише зараз.

У Тимошенко, крім того, висловили думку про те, що позов Міноборони Росії може виявитись справжнім подарунком для лідерки опозиції. Адже якщо суд відмовить у задоволенні позову, то це доведе, що ніякого боргу перед російським Міноборони в українського уряду немає. А отже, розваляться й звинувачення на адресу Тимошенко.

Нагадаємо: Юлія Тимошенко керувала приватною корпорацією «Єдині енергетичні системи України» протягом 1996-1997 років.
XS
SM
MD
LG