Спеціальні потреби

МЗС Росії звинуватило ЄС і США в порушенні Будапештського меморандуму


Сергій Лавров
Сергій Лавров
Міністерство закордонних справ Росії заявляє, що США і ЄС «потурали державному перевороту» в Києві, чим порушили Будапештський меморандум. Про це йдеться в коментарі Департаменту інформації та преси МЗС Росії з питання про Будапештський меморандум 1994 року.

У МЗС Росії нагадують, що в Будапештському меморандумі Росія, США й Велика Британія зобов’язалися бути гарантами суверенітету України.

«Хотілося б задатися питанням, яким чином укладаються в ці гарантії погрози застосування санкцій до керівництва України, які неодноразово звучали з боку ЄС і США під час заворушень у Києві? Що це, як не економічний примус щодо суверенної держави? Як ставитися, наприклад, до чи не постійного чергування західних емісарів на Майдані? Як кваліфікувати заяви США і ЄС про те, що там уже не розглядають як легітимного партнера законно обраного главу держави, на відміну від нових керівників, призначених на площі з порушенням всіх конституційних процедур?» – йдеться в заяві.

У російському МЗС кажуть, що все це – «приклади того, як США і ЄС активно потурали державному перевороту в Києві, діючи проти політичної незалежності та суверенітету України, порушуючи зобов’язання за Будапештським меморандумом».

Будапештська угода – Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї — міжнародний договір, укладений 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великою Британією про без’ядерний статус України. Угода була підписана в Будапешті і містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Міжнародне співтовариство засудило анексію Криму Росією. Москві вказували на зобов’язання по Будапештському меморандуму.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG