Спеціальні потреби

ЄС на один рік призупинив стягування податку на викиди вуглецю в атмосферу


Євросоюз на один рік призупинив дію досить спірного правила, згідно з яким всі авіакомпанії, що користуються аеропортами країн-членів ЄС, зобов'язані сплачувати податок на викиди вуглецю в атмосферу.

Як заявила комісар ЄС з питань клімату Конні Хедегаард, Європейський Союз хоче «зупинити годинник» з тим, щоб в процесі переговорів можна було прийти до взаємоприйнятного рішення про те, як скоротити забруднення повітря двигунами літаків. Разом з тим, вона зазначила, що якщо зусилля, прикладені ЄС, не принесуть позитивних результатів, дія правила автоматично відновиться.

Податок повинен стягуватися з усіх польотів через повітряний простір ЄС, незалежно від того, звідки вилетів рейс. Діючі на території ЄС європейські авіакомпанії не звільняються від цього податку.

Уряди декількох держав, зокрема Сполучених Штатів, Китаю та Індії, висловили протест проти цього податку і рішуче виступили проти нього. Однак екологи зазначають, що спалювання авіаційного палива є однією з причин глобального потепління, і викиди шкідливих речовин необхідно скоротити.
XS
SM
MD
LG