Спеціальні потреби

Свій літній відпочинок більшість європейських лідерів проводить вдома


Більшість політичних лідерів країн Європи цього літа відпочивають вдома. Так глобальна економічна криза вплинула не тільки на місце відпочинку, але й змінила його тривалість. В умовах неспокою й політичного напруження довше ніж на два тижні відірватись від роботи не можна, вважають президенти, прем’єри, міністри і європейські парламентарі.

Проблеми єврозони, глобальна економічна криза, складний соціальний діалог всередині суспільства з кожним днем усе більше ускладнюють життя пересічного європейця, де б він не жив – у Німеччині, на півдні Європи, десь в Іспанії чи в сусідній з Україною Словаччині. За таких умов не можна, зрештою, просто неетично їхати надовго відпочивати десь за кордон чи дозволити собі плавати на яхті, вважає більшість політиків Європи.

Наприклад, канцлер Німеччини Анґела Меркель минулого тижня розпочала свої канікули з відвідин музичного фестивалю у баварському Байройті, звідки поїхала відпочивати в гори, але тільки на два тижні. І не літаком, а автом, удвох із чоловіком, без супроводу. Про скромність Анґели Меркель, одного з найвпливовіших політиків у Європі, німці вже й жартують:«наша Анґела роками не міняє три речі: зачіску, костюм і відпочинок». Так само на батьківщині відпочиває цього року і більшість німецьких міністрів і парламентарів.

Французький президент Франсуа Олланд відпочиває на державній дачі на рідній Рів’єрі, до речі, поїхав туди звичайнісіньким поїздом. І своїм підлеглим порадив скористатись для відпочинку красою Франції, а не шукати заморських курортів.

Не склалося з відпочинком цього року і в англійського прем’єра Дейвіда Камерона, його канікули – це Олімпійські ігри, а далі невідомо. Цілком скасував літній відпочинок прем’єр-міністр Греції Андоніс Самарас і закликав своїх міністрів також обійтися без відпустки.

Позитивний популізм: не відпочивати, а працювати

У країні, охопленій економічною кризою й безробіттям, на відпочинок немає часу, зазначає іспанський голова уряду і також обходиться без відпустки. Коротко, всього два тижні, відпочиватимуть цього літа португальський та італійський прем’єри. Словом, час не для відпочинку.

Звичайно, криза вплинула на літні відпустки політиків, але це не єдина причина, вважає чеський аналітик Петр Пешек.

«Вони хочуть так проявити свою солідарність з тими, кого економічна криза торкнулась. Але в цьому є й трохи популізму, однак це позитивний популізм. Тим, що політики їздять поїздами на відпочинок, вони демонструють підтримку національних інтересів, у цьому випадку – державної залізниці. Чеські політики теж прагнуть показати, що вони не розкидаються грошима, хоча в Чехії поки що вплив кризи не такий сильний».

У порівнянні зі своїми попередниками відпочинок нинішнього чеського прем’єра Петра Нечаса виглядає дуже скромним, він усього два тижні відпочиватиме з родиною на своїй дачі, де немає парканів, огорож чи озброєної охорони. І більшість чеських міністрів уже традиційно відпочивають у Чехії.

А група депутатів Народної ради – парламенту Словаччини – замість відпустки два тижні їздила автобусом до найвіддаленіших осель, де живуть роми. Мета – допомогти вирішити проблеми в житті ромської меншини з далеких хуторів.
Ось так цього року виглядає відпочинок європейських політиків.
XS
SM
MD
LG