Спеціальні потреби

ЄС домовився продовжити діючі санкції проти Росії


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

У четвер у Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу на позачерговому засіданні погодилися продовжити діючі санкції проти Росії ще на шість місяців, до вересня цього року.

За словами верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні, протягом тижня мають підготувати пропозиції щодо фізичних і юридичних осіб із Росії, окупованого Криму і захоплених сепаратистами частин Донбасу, які мають внести до розширених санкційних списків, щоб розглянути їх на наступній зустрічі Ради ЄС у складі міністрів закордонних справ 9 лютого.

Міністри також вирішили почати підготовчу роботу дипломатичних і виконавчих органів Євросоюзу для розробки «інших підхожих дій», до яких може вдатися ЄС, щоб домогтися виконання Мінських домовленостей.

«Сьогодні я можу бути щаслива через те, що ми зберегли єдність, а саме в єдності, як ми завжди кажемо, наша сила. Ми засвідчили, що Європейський Союз готовий вдатися до подальших заходів, підготувати подальші заходи наступними тижнями», – наголосила Моґеріні.

При цьому вона підтвердила, що представники нового популістського і проросійського уряду Греції «залишилися на своїх позиціях», але їхній підхід був «надзвичайно конструктивний і… особливо присвячений тому, щоб знайти і зберегти єдність Європейського Союзу».

Таким чином, до остаточного рішення не пройшла пропозиція продовжити санкції до грудня, і в ньому залишився первісний варіант із вереснем.

За підсумками сьогоднішньої наради, глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр категорично заявив, що ЄС посилить санкції, якщо бойовики перейдуть у посилений наступ на сході України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG