Спеціальні потреби

Wall Street Journal закликає Захід озброїти Україну


Газета Wall Street Journal закликала США та інші західні країни надати Україні сучасне озброєння, аргументуючи це тим, що «Захід зобов’язаний вжити заходів, щоб Росія не отримала перемогу».

«Ми всі виступаємо за санкції проти Кремля, особливо такі, які впливають безпосередньо на Путіна і його найближче оточення, – йдеться в редакційній статті, опублікованій в четвер. – Але якщо Захід хоче зупинити військовий наступ Кремля, то необхідно також вдаватися до військових засобів. Поставка України озброєнь для захисту її території – це єдина можливість припинити путінську облогу».

Газета стверджує, що метою останнього наступу для Кремля, ймовірно, було захоплення Маріуполя, що зміцнило б контроль сепаратистів над Донецькою областю і дозволило б поліпшити морське сполучення між окупованим Росією Кримом і основною територією Росії.

У редакційній статті говориться, що європейські лідери попереджають Москву, що вона може зіткнутися з новими санкціями, якщо сепаратисти продовжать наступ. Але, враховуючи галас, який влаштували президент Франції Франсуа Олланд та інші з приводу ослаблення санкцій, Путін, можливо, вважає, що спочатку він може взяти Маріуполь, а потім спробувати «збити ціну, яку захоче призначити Захід».

У редакційній статті говориться, що «Захід повинен вжити заходів, щоб Росія не вийшла переможцем».

«Українські військові оточили Маріуполь трьома рівнями оборони, але поразка тут поставить оборону решти України під серйозний сумнів», – вказує газета.

XS
SM
MD
LG