Спеціальні потреби

Конгресмен Паскрелл про санкції проти Росії та Надію Савченко


Якщо Путін висміює санкції, значить вони діють - конгресмен. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Якщо Путін висміює санкції, значить вони діють - конгресмен. Відео

Конгресмен Білл Паскрелл звернувся з відкритим листом до держсекретаря Джона Керрі з тим, щоб він посилив тиск на адміністрацію США, щоб та посприяла звільненню з російського полону українського пілота Надію Савченко. Лист вже підписали 22 конгресмени.

Конгресмен Паскрелл представляє штат Нью-Джерзі, де проживає велика кількість українців. З активною українською громадою він завжди підтримував тісні зв’язки. За подіями в Україні конгресмен уважно слідкує з самого початку протистояння з Росією. Незаконне захоплення Надії Савченко стало для законодавця останньою краплею.

Білл Паскрелл говорить:

«Вона геройська людина. Її захоплення Росією викликало у мене справжню злість. Я думав, що межа моєї злості по відношенню до російського уряду була досягнута, але ні. Не по відношенню до російського народу, а по відношенню до російського уряду.

Коли це сталося з Надією, я просто озвірів. На той момент я вже тиснув на наш уряд надати зброю Україні, щоб вони могли захистити себе. Як мінімум мати можливість захиститися. І потім Кримське питання, коли Росія відібрала частину території суверенної України. І звичайно ж, росіяни ніколи не зупиняться на досягнутому».

Отже зупинити Путіна мають союзники України, говорить: конгресмен Паскрелл:

«Якщо ми хочемо допомогти нашому союзнику, це не означає, що ми обов’язково повинні висилати солдатів. Але, безумовно, ми повинні, як мінімум, допомогти країні себе захистити, ми маємо дати їм інструменти самозахисту проти брутальної сили Путіна.

Ізраїль потребує зброю для захисту від ракет, які літають у них над головою. Ми допомагаємо Ізраїлю. Так само ми повинні допомогти нашому союзнику Україні».

Санкції проти Росії мають бути посилені, каже законодавець:

«Ми хочемо посилення санкцій. Так, як ми посилили санкції проти Ірану, ми так само можемо посилити їх і проти Росії. Очевидно, вже діючі обмеження мають негативний вплив на російську економіку, пропри те, що говорить Путін, применшуючи наслідки. Мені подобається, коли він це робить, це означає, що санкції діють».

В певних колах звучить думка про те, що США не готові іти на відверту конфронтацію з Росією заради України. Паскрелл такі припущення категорично відкидає:

«Сполучені Штати не збираються жертвувати Україною чи будь-якою іншою державою. Ми спочатку реагували дуже повільно, як на мене. У світі багато чого відбувається. Але наші союзники повинні знати, ми будемо поруч у добрі часи та у погані часи. Для України зараз дуже важкі часи і Україна не повинна мати жодного сумніву щодо того, яку позицію, по відношенню до неї займають США… Нема жодного сумніву – ми не відкинемо лапки перед Путіним. Але також ми не очікуємо, що Путін піде повністю нам на поступки. Ми на рівних. Але те, що вони зробили в Україні – це зло. Вони порушили їa суверенітет. Про це неодноразово говорила ООН. Введені санкції. Але ми хочемо більшого, більш вагомої підтримки Україні».

Ідею того, що можливою умовою компромісу між Заходом та Росією може стати гарантія ненадання Україні членства в НАТО, Паскрелл називає безглуздою. Членство в НАТО – це питання вирішатиме сама Україна. Він пояснює:

«Чому Україна не повинна бути членом НАТО? Чому хтось може заборонити іншій країні стати частиною НАТО? Росія бачить у цьому загрозу? Я не думаю, що Україна, будучи членом НАТО стане претендувати на якусь частину російської території».

Головне ж для країни сьогодні – це реформи, які зроблять Україну сильною та непохитною, каже конгресмен:

«Ми хочемо, щоб Україна отримала демократичне суспільство. Ми хочемо, щоб вона сама визначила своє економічне майбутнє. Ми хочемо. Щоб Україна була світовим гравцем. Ми хочемо, щоб Україна знала, що ми – союзники і завжди ними будемо».

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

XS
SM
MD
LG