Спеціальні потреби

Від наслідків революції у Росії Європу захистить лише Україна - професор


Олександр Мотиль
Олександр Мотиль

Режим Путіна руйнується на очах і може розвалитись протягом кількох наступних років. Коли це станеться, від ймовірної революції, путчу, чи навіть громадянської війни у Росії Захід зможе відгородити лише успішна, незалежна Україна. Про це пише професор політології університету Rutgers Олександр Мотиль.

Експерт відзначає, що Росія зробила вибір на користь зовнішньої агресії та внутрішніх репресій, а не життєво необхідних реформ, відтак колапс країни - лише справа часу.

Захід нічого не може зробити, щоб попередити невідворотний занепад путінського режиму

Мотиль зазначає, що Росія - перебуваючи на порозі економічного занепаду - розгорнула військові авантюри, які не зможе оплачувати безкінечно. Зрештою, це і обумовить крах режиму Путіна.

"Незабаром Росія вже не зможе оплачувати взяте на себе по мірі того, як її економіка та суспільство піддаватимуться все більшому тиску. У певний момент, порівняно незначний струс - бунт, вбивство, смерть - можуть спровокувати повстання, путч, чи навіть громадянську війну", - пише Мотиль.

Захід здатний чимало зробити, щоб обмежити шкоду від зміни режиму у Росії

Експерт вважає цей сценарій безальтернативним і попереджає - від наслідків краху Росії Європу може захистити лише Україна.

"Захід нічого не може зробити, щоб попередити невідворотний занепад путінського режиму у Росії. Але Захід здатний чимало зробити, щоб обмежити шкоду від зміни режиму у Росії. Для цього необхідно активно підтримувати Україну та інші держави, яким загрожує Росія. Тим самим можна стримати нестабільність в Росії", - резюмує Олександр Мотиль.

Дивіться також : Прогрес в Україні лише під тиском Заходу - експерт

Прогрес в Україні лише під тиском Заходу - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG