Спеціальні потреби

ЄС планує продовжити санкції проти Росії


Європейський Союз підготував проект заяви міністрів закордонних справ 28 держав – членів ЄС про рішення продовжити дію санкцій проти Росії ще на шість місяців, додати нових осіб до переліку та підготувати нові заходи.

Міністри закордонних справ скликали на четвер надзвичайне засідання після обстрілу Маріуполя проросійськими бойовиками, внаслідок якого загинули 30 людей.

«З огляду на погіршення ситуації Рада (міністрів закордонних справ) погодилася продовжити обмежувальні заходи щодо осіб і організацій за загрозу чи порушення суверенітету та територіальної цілісності України... до вересня 2015 року», – сказано в проекті заяви за підсумками засідання, який потрапив у розпорядження Reuters.

Міністри також звернуться до виконавчої Комісії ЄС та її дипломатичної служби з проханням протягом тижня доповнити перелік осіб, які можуть підпадати під санкції, сказано в проекті заяви.

Міністри й надалі пильно стежитимуть за ситуацією на місці та «діятимуть відповідно». Вони звернуться до відповідних органів з проханням підготувати пропозиції щодо «будь-яких необхідних дій, зокрема щодо подальших обмежень, з метою швидкого та всеосяжного виконання» мирної угоди, підписаної у вересні в Мінську, яку порушує Москва.

Очікується, що рішення про подальші економічні санкції проти Росії може бути прийнято на наступній зустрічі керівників держав – членів ЄС 12 лютого.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG