Спеціальні потреби

Лідери ЄС закликали до «відповідних дій» проти Росії


Лідери країн Європейського Союзу закликали до ухвалення «відповідних дій» проти Росії, висловивши обурення ракетним обстрілом українського портового міста Маріуполь, який призвів до жертв серед мирного населення.

«У зв’язку з погіршенням ситуації ми просимо міністрів закордонних справ оцінити ситуацію і розглянути будь-які необхідні дії, особливо заходи обмежувального характеру, які були б спрямовані на швидке і всебічне втілення в життя Мінських угод», - йдеться у нетрадиційній спільній заяві всіх 28 глав держав і урядів країн-членів ЄС.

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу, які є членами Ради у закордонних справах, розглянуть можливість ухвалення нових санкцій проти Москви на своєму засіданні в четвер 29 січня.

За свідченням українських властей, в результаті ракетного удару минулими вижідними було вбито близько 30 мирних мешканців Маріуполя, а багато інших отримали поранення.

У спільній заяві лідери ЄС наголосили, що засуджують ракетний удар, і висловили занепокоєння з приводу «ситуації, що погіршується» на сході України.

«Ми відзначаємо наявність доказів триваючої і зростаючої підтримки сепаратистів з боку Росії, що підкреслює відповідальність Росії за події», - підкреслили лідери ЄС.

Вони закликали Москву засудити сепаратистів, що діють на сході України, і втілити в життя Мінські угоди.

Глави держав та урядів країн ЄС мають намір розглянути і затвердити рекомендації своїх міністрів щодо Росії на своєму саміті, який запланований в Брюсселі на 12 лютого.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG