Спеціальні потреби

Наслідки рішення Ради щодо визнання Росії агресором – думки політологів


Що змінить визнання Росії агресором? - пояснюють українські експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Що змінить визнання Росії агресором? - пояснюють українські експерти

Український парламент визнав Російську Федерацію державою-агресором. Рада також зробила перший крок до визнання «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Росія відреагувала роздратовано – в Держдумі назвали рішення “маячнею”, а політик Володимир Жириновський закликав визнати державою-агресором саму Україну. Які наслідки матиме сьогоднішнє рішення Ради дізнавалися наші київські кореспонденти.

Путінський режим несе загрозу миру в Україні, Європі й світі. Цей факт, очевидний для українців, нарешті підтверджений офіційно “Верховна Рада визнає Російську Федерацію державою-агресором” – записано в рішенні, яке ухвалив у вівторок український парламент. Як мовиться в документі, Росія “всебічно підтримує терористів та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир та безпеку”.

«Щоби зупинити Путіна, потрібні три речі: ефективна українська армія, ефективні реформи і дипломатичні зусилля міжнародної спільноти. Сьогоднішнє голосування допоможе консолідувати міжнародну спільноту для подальшого тиску на Росію», - вважає політолог Сергій Таран.

Щоби зупинити Путіна, потрібні три речі: ефективна українська армія, ефективні реформи і дипломатичні зусилля міжнародної спільноти
Сергій Таран

«Це буде певною підставою для аналогічних кроків інших інституцій: ООН, ЄС, НАТО, ОБСЄ, Раді Європи, каже політолог Олександр Палій. Коли парламент, легітимність якого визнана зокрема й Росією, стверджує, що РФ – агресор і Україна – жертва цієї агресії, то навіть в кримінальному праві до слів жертви, до слів потерпілого ставляться уважніше, ніж до винуватця або свідків».

Палій зазначив, що визнання Росії агресором - не тільки символічний крок. Експерти вважають – він допоможе відстоювати інтереси України в міжнародних судах та дасть підстави партнерам посилити тиск на Кремль:

“Ми отримаємо і певні моральні важелі і в той же час це допоможе нам при різноманітних юридичних процедурах за кордоном. Скажімо, щодо відшкодуванню Росією наслідків агресії”.

Ми отримаємо і певні моральні важелі і в той же час це допоможе нам при різноманітних юридичних процедурах за кордоном
Олександр Палій

“Дуже часто партнери нам закидали: ви говорите про санкції, про дипломатичний тиск, але самі не визнали факту агресії, ви самі не запровадили санкції. Сьогодні нарешті в парламенті почали говорити про те, що й Україна повинна запровадити санкції. І початися це має з того, що ми маємо визнати Росію агресором. Саме по собі це рішення дива не зробить. Потрібні ще ефективні реформи та ефективна армія. Але як частка зусиль із тиску на Росію сьогоднішнє рішення звичайно допоможе”, - наголосив Сергій Таран.

З офіційним визнанням агресії українська влада також розраховує на серйознішу військову підтримку Заходу.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG