Спеціальні потреби

У Вашингтоні наголосили на важливості енергетичної незалежності України від Росії


Голова агенції ОPIC: Для нас дуже важливо, щоб українці мали енергетичну незалежність. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Голова агенції ОПІК: Для нас дуже важливо, щоб українці мали енергетичну незалежність. Відео

У Вашингтоні урядова установа США Корпорація міжнародних приватних інвестицій (Overseas Private Investment Corporation, OPIC) підписала контракт з проектом спорудження в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

ОPIC застрахував політичні ризики проекту на загальну суму 250 мільйонів доларів. Гроші залучать у приватних інвесторів шляхом випуску облігацій. На ці кошти корпорація «Енергоатом» має побудувати в Чорнобильській зоні першу стадію сховища.

Цей проект зміцнить енергетичну незалежність України від Росії, куди досі відправляється відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС.

Голова агенції OPIC Рей Вешборн, зокрема, наголосив на важливості такої незалежності.

«Допоки український уряд продовжує реформи, ми почуваємось дуже комфортно, щоб бути інвесторами там. Це те, за чим ми дуже пильно стежимо, але вони досягають великого прогресу. Для нас дуже важливо, щоб українці мали енергетичну незалежність. Думаю, це крок вперед.

Нас особливо приваблює енергетичний сектор, чи це природний газ чи відкриття нафтових родовищ чи транспортування», - заявив Вешборн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Як і чому британець записався до лав ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00
XS
SM
MD
LG