Спеціальні потреби

Російська інтелігенція дивує необізнаністю про Україну – експерт зі США


Росіяни підтримують Путіна, не вважають Україну державою - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Росіяни підтримують Путіна, не вважають Україну державою - експерт

Візит до Росії приніс чимало здивування для політолога Анджели Стент. Директор Центру Євразії, Росії та Східноїї Європи Університету Джорджтаун у Москві провела зустрічі на тему української кризи із російськими політиками, науковцями та експертами, після чого була вражена, наскільки відрізняються переконання росіян від позиції країн Заходу. Що насправді думають про Україну люди, яких називають російською ітелігенцією, пані Стент розповіла журналістам «Голосу Америки».

Відомий американський експерт по Росії Анджела Стент каже, що існуюче російсько-українське протистояння розв’язати буде непросто. За її спостереженнями, у Росії обізнані, інтелігентні, здавалося б, люди оперують не фактами, а пропагандою, та повністю підтримують позицію президента Путіна.

«Російська версія того, що трапилось в Києві, що США та ЄС покривають бандерівців-фашистів, і призвело до незаконної відставки президента Януковича. Я була у Росії через день після виборів, вже стало відомо про перемогу Порошенка, і за даними місії ОБСЄ, радикальні праві сили набирали 1-2 процента. Утім обізнані люди в Росії переконували нас, що екстремістів підтримали 15% виборців», - розповідає в інтерв`ю «Голосу Америки» Анджела Стент.

Політолог дивується, що росіяни піддають сумніву право уряду захистити свої регіони і звинувачують українські війська у веденні війни з сепаратистами.

«Коли я та інші підняли питання, що будь-який уряд вважав би це природнім спробувати навести порядок насвоїй території. Вони просто не приймають цього аргументу», - дивується пані Стент і додає, що більшість росіян не вважають Україну взагалі державою.

Анджела Стент рекомендує країнам Заходу запровадити значно серйозніші санкції до Росії та наростити військову присутность НАТО у Східній Європі. Водночас вона звертає увагу на різні підходи до цього питання у Брюсселі та Вашингтоні .

Енергетична незалежність України почнеться з економії - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
«США бажають запровадити третю хвилю санкцій, які є значно серйозніші, секторальні – в енергетиці, у банківській сфері. Вони поставили дедлайн до кінця червня, якщо ситуація в Україні не покращиться. Однак Європа щодо цього дуже обережна, адже такі санкції вдарили б по європейцях значно сильніше», - розповідає експерт.

Тому, за словами Анжели Стент, європейці досі шукають діалогу з Путіним, незважаючи на протилежні з Росією позиції. Експерт не бачить серед американських чи європейських політиків людини, хто б міг переконати Путіна змінити свою позицію щодо України.
Експерти у США розповіли про відновлення "холодної війни"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Утім Петро Порошенко, каже вона, може використати свої бізнесові контакти у Росії для наведення діалогу. Крім того, вона радить новому президенту України якомога швидше продемонструвати Європі та США свою готовність до реформ в Україні.

«Вони, росіяни, дестабілізували Україну, і для Порошенка буде дуже-дуже важко почати економічні реформи в країні, а це призведе до політичних змін. Утім, чого росіянам не вдалось зробити, це запобігти підписанню економічної угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом», - зазначила Анджела Стент.

Причиною такої безкомпромісної поведінки Росії пані Стент називає те, що Володимир Путін поміняв свою думку щодо ролі Росії на геополітичній мапі світу. Навіть люди у Москві підтверджують, каже політолог, хоча президент Росії заявляє про бажання покращити відносини із ЄС та США, насправді він не вважає їх більше важливими.

Дивіться також : Американської ПРО в Україні не буде - Нуланд
Американської ПРО в Україні не буде - Нуланд
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00
XS
SM
MD
LG