Спеціальні потреби

Вибори в США: кінцевий етап перегонів


Гілларі Клінтон і Дональд Трамп
Гілларі Клінтон і Дональд Трамп

Кандидати в президенти зосереджують увагу на Флориді

Кандидати на президентських виборах в США Гілларі Клінтон і Дональд Трамп зосередили свої зусилля на штаті Флорида, якому належить зіграти дуже важливу роль протягом наступних двох тижнів – коли більшість американських виборців буде вирішувати питання про те, хто стане новим лідером США.

В рамках американської виборчої системи найбільшу вагу мають штати з великим населенням. Переможцю необхідно набрати 270 голосів вибірників (електорів). Той, хто здобуде перемогу у Флориді, отримає 29. Останні опитування показали, що демократичний кандидат Гілларі Клінтон лідирує в цьому штаті; її відрив від республіканського кандидата Дональда Трампа становить чотири відсотки.

Трамп прибув до Флориди в понеділок 24 жовтня і виступив на зустрічі з виборцями в Тампі, де заявив, що здобуде перемогу не тільки у Флориді, а й в країні в цілому. Трамп охарактеризував ці президентські вибори як рідкісну можливість проголосувати проти політичних еліт.

«Наша кампанія втілює ті самі зміни, які можуть статися один раз в житті», – заявив республіканський кандидат. «Один раз в житті, – повторив він. – Це наш останній шанс. Через чотири роки цього не станеться. Ви повинні піти на вибори і проголосувати».

Трамп відкинув критику з боку Гілларі Клінтон, яка неодноразово висловлювала припущення про його зв’язки з російським лідером Володимиром Путіним. В ході фінальних теледебатів у штаті Невада минулого тижня Клінтон заявила, що республіканський кандидат готовий «гнути лінію Путіна, розписатися під списком його побажань, розвалити НАТО і робити все, чого той забажає».

Трамп заявив на зустрічі з виборцями в Тампі, що його опонент «весь час» говорить про його зв’язки з Росією.

«І якщо вони говорять такі погані речі про Путіна, то як вони збираються з ним вести переговори? Чому він взагалі піде на них тоді? Хлопці, нами керують люди, які не так вже розумні», – заявив Трамп.

Клінтон провела понеділок у Нью-Гемпширі, де вона в черговий раз поставила під сумнів наявність у свого опонента лідерських якостей, необхідних для управління країною. Вона також піддала критиці заяви Трампа про наступальну операцію союзних сил в іракському Мосулі, зазначивши, що вони подібні до «визнання своєї поразки ще до того, як битва почалася».

Дивіться також: У боротьбі за контроль Сенату та Палати представників демократи фокусуються на Дональді Трампі

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG