Спеціальні потреби

Під час революції у Єгипті з каїрського музею зникли цінні експонати


Каїр повертається до нормального ритму життя. Відкрилися крамниці, відновлено рух транспорту. Поліція почала слідство у справі вандалізму та пограбування, вчиненого невідомими у каїрському музеї під час заворушень два тижні тому. Після ретельного обстеження працівники музею недорахувалися кількох безцінних експонатів.

У розпал протестів, коли єгипетська поліція зіштовхнулася з демонстрантами біля Єгипетського музею, кілька мародерів увірвалися у будинок музею та, розбивши вітрини експозицій, знищили дві мумії. Міністр Історичного спадку Єгипту Захі Хавасс висловив своє занепокоєння з приводу шкоди, нанесеної національному скарбу:

«Я побачив, що мумії пошкодили і мені стало дуже прикро».

На щастя пошкоджені експонати підлягають реставрації, і спочатку здавалося, що нічого вкрадено не було. Однак, після ретельного обстеження було встановлено, що понад десяток безцінних пам’яток стародавньої культури зникло. Найбільш відомі з них – мала статуетка богині, яка тримає короля Тута та фрагменти позолоченої дерев’яної статуї Тутанхамона, який тримає гарпун.

«Я не думаю, що хтось у світі погодиться купити ці артефакти», – впевнений Захі Хавасс.

Саме тому експерти вважають, що грабіжники діяли за завданням нерозбірливого колекціонера, який замовив конкретні експонати. Можливо замітаючи сліди, грабіжники розкидали кілька артефактів по території музею, тож куратори сподіваються, що вкрадено було лише одиниці експонатів.

«Ми перевіряємо, чи на місці 150 тисяч експонатів. Ми ще не завершили перевірку, але із семи об’єктів, які вважаються зниклими на даний момент, ми сьогодні знайшли два і сподіваюсь, що знайдемо ще кілька», – заявив міністр.

Втім, у багатьох єгиптян виникає питання – чому найбільш цінні скарби нації не були належним чином захищені під час сутичок і пересічні мешканці столиці були вимушені створити живий ланцюг навколо музею.

XS
SM
MD
LG