Спеціальні потреби

Єгипетський Кабмін подав у відставку


За повідомленнями державного телебачення Єгипту, Кабінет міністрів країни подав у відставку після кровопролиття та сутичок поліції з демонстрантами. Члени уряду продовжуватимуть виконувати свої обов'язки доки Військова рада вирішує, чи приймати їх відставку.

В Єгипті протягом останніх трьох днів тривають криваві сутички між поліцією та демонстрантами, в результаті яких загинуло щонайменше 22 особи. Понад 1700 людей зазнали поранення. Кільком тисячам демонстрантів після сутичок з поліцією вдалося утримати контроль над площею Тагрір. Учасники протестів висловлюють обурення відносно політики Верховної ради Збройних сил, яка на їх думку, намагається перебрати на себе роль провідної політичної сили в країні та поставити себе поза наглядом цивільних органів влади.

«Я лише намагаюсь зрозуміти, навіщо вони це роблять. Ми прийшли вчора і залишаємось сьогодні з єдиним проханням – дайте нам демократію. Ми не хочемо, щоб армія керувала народом. Ми готові до революції, щоб висловити своє однозначне «ні», нам потрібна демократія», – говорить один з учасників протестів.

Військові у свою чергу кажуть, що сила була застосована лише проти тих агресивних демонстрантів, які намагались штурмувати Міністерство внутрішніх справ.

«Військові були направлені до Міністерства внутрішніх справ на прохання міністра. Голова військової верховної ради видав наказ військовим допомогти силам безпеки захистити Міністерство, нічого іншого. Їм не було наказано розігнати демонстрантів чи усунути їх з площі Тагрір», – говорить генерал армії Єгипту Саїд Аббас.

Професор Каїрського Американського Університету Ґаміль Аллам каже, що бачив, як невідомі людей стріляли по натовпу демонстрантів з даху університетського будинку.

«Виглядало, що на даху будівлі університету були люди, які не мали відношення до протестувальників. Одна з груп грабувала приміщення університету, інші стріляли у сили безпеки, третя команда стріляла в студентів», – розповідає професор університету.

Генеріл Саїд пообіцяв, що буде зроблено все необхідне, щоб ідентифікувати провокаторів та захистити демонстрантів.

«Я звернуся до голови Центрального військового командування, щоб він виділив додаткові сили, щоб гарантувати безпеку», – каже військовий.

Тим часом, Військова верховна рада заявляє, що готова зменшити роль армії у державні політиці. Втім такі обіцянки не заспокоїли протестувальників, які погрожують продовжувати акції непокори.

На 28-ме листопада у Єгипті заплановані парламентські вибори, перші з часу повалення режиму Госні Мубарака. Останні спалахи насильства дають привід припускати, що влада навмисно провокує народ, щоб мати підставу перенести вибори. Однак, навіть, якщо вибори відбудуться і новий парламент буде обраний, військові залишатимуться при владі до президентських виборів, які відбудуться у Єгипті не раніше, ніж через рік.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG