Спеціальні потреби

За роки незалежності більше 9 тисяч українців отримали освіту у США


За роки незалежності більше 9 тисяч українців отримали освіту у США
За роки незалежності більше 9 тисяч українців отримали освіту у США

Американські навчальні заклади презентували себе під час міжнародної ярмарки «Освіта за кордоном» у Києві. Цього року на виставці були представлені виші зі всього світу. Окрім традиційних стендів Франції чи Англії, українці змогли також ознайомитися із стендами університетів Австралії та Канади.

За словами радника з питань преси, культури та освіти Посольства США в Україні, Крістофера Фіцджеральда, метою таких заходів є створення всі умов для вільного обміну студентів та науковців, щоб українці могли обмінюватися думками, отримувати та ділитися власним досвідом у будь-якій країні.

«З 1992-го року в США отримали освіту більше 9 тисяч українців. Наразі ми плануємо перейти за позначку 10 тисяч. Кожного року ми надсилаємо більше 400 українців у Штати за різними академічними програмами. Серед цих 400 людей – надзвичайно талановиті студенти, які проходять багато конкурсів, під час яких перевіряються їх різні якості», – запевнив Крістофер Фіцджеральд.

За талановитою українською молоддю приїхав і представник Арканзаського університету В’ячеслав Бюрорічний. Його університет тільки починає виходити на ринок України. Хоча навчання в Арканзаському університеті доступне не для кожного українця (в середньому рік навчання коштує 17,5 тисяч доларів), проте є можливість отримати стипендію за особливі відзнаки у сфері музики чи спорту.

Представниця Північно-західного університету у Вайомінгу Герріет Блум-Вілсон впевнена, що її заклад зацікавить українських студентів саме тим, що знаходиться поряд із Єллоустонським національним парком:

«Ми наближені до природи, а це важливо для українців, бо вони люблять природу, тому я приїхала в Київ розказати про наш коледж. Українці, яких я тут зустріла, дуже приязні та теплі, а також дуже допитливі, саме такі студенти нам і потрібні».

Найбільш популярною можливістю для українців здобути освіту у Штатах залишається Програма імені Фулбрайта. За словами координаторки програми в Україні Інни Бариш, це обумовлено широким колом спеціальностей та наукових ступенів, за якими студенти можуть отримати стипендії. Наприклад, з океанографії чи з нейронаук. За роки існування програми, в Америці побувало більш ніж 700 українських студентів та науковців. Так як грант оплачує повністю навчання у Штатах, медичне страхування, квиток в обидва боки, передбачає щомісячну стипендію та кошти на підручники – конкурс в Україні доволі високий.

«Як правило, 10-12 студентів на місце, якщо йдеться про студентські програми. На магістерські програми конкурс найбільший», – каже Інна Бариш.

Олексій Ліман, який став кращим з десятьох, зараз отримує ступінь магістра з міжнародної політичної економіки у Фордгеймському університеті, у Нью-Йорку. Олексій задоволений навчанням, хоча й роботи багато.

«Як не крути, які б процеси наразі не відбувалися у світовій політиці та економіці, США наразі мають найбільш ефективну та потужну систему освіти», – впевнений Олексій, який збирається після повернення отримати ступінь кандидата в українському виші.

Не проти студентської міграції міністр освіти і науки України – Дмитро Табачник:

«Якщо ми щороку в Україну приймаємо десятки тисяч іноземних студентів, потім частина з них стає магістрантами, частина аспірантами, то ми не маємо морального права боротися з бажанням наших співвітчизників здобути освіту за кордоном».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG