Спеціальні потреби

Фермери в Нідерландах почали знищувати продукцію через ембарго Росії


Тонни помідорів, груш і яблук викинули голландські фермери в середу, подавши заявки на компенсацію після того, як ціни впали внаслідок російських санкцій на імпорт харчових продуктів із Заходу.

Близько 45 великих виробників подали заявки на компенсацію від ЄС в Агенцію з питань підприємництва Нідерландів, яка координує програму, в рамках якої надлишок їхньої продукції може бути передано на благодійність або знищено.

Нідерланди, що є другим найбільшим експортером сільськогосподарської продукції у світі, щороку продають до Росії овочі, фрукти та інші продукти харчування на сотні мільйонів євро.

За даними голландської статистичної служби, сільськогосподарська галузь країни цього року зазнає збитків на суму близько 300 мільйонів євро, оскільки на Росію припадає близько 10% голландського експорту овочів, фруктів і м'яса.

У середу почалася реєстрація голландських фермерів, які хочуть отримати компенсацію за знищення своєї продукції або за її передачу до Продовольчого банку – благодійної організації, що постачає їжу для 35 000 малозабезпечених голландських сімей.

"Йдеться про величезну кількість фруктів і овочів", – сказав Мішель ван дер Маас, прес-секретар Агенції з питань підприємництва Нідерландів, додавши, що точна сума ще невідома. "Це багато тонн".

"Більшість продукції відвозять на заводи для знищення, а не в Продовольчий банк," – сказав він, зазначивши, що фермери не виявляють великого інтересу до благодійності.

Європейський Союз і Вашингтон запровадили санкції проти Росії внаслідок падіння 17 липня малайзійського літака MH17, збитого, імовірно, проросійськими сепаратистами у Східній Україні.


Ця трагедія мала особливе значення для Нідерландів, оскільки дві третини з 298 жертв були голландськими громадянами.

Унаслідок санкцій європейський ринок переповнився дешевою сільськогосподарською продукцією, ціни на яку вже й так було знижено завдяки гарному врожаю. Ціни на основні експортні продукти, такі як яблука, груші, помідори та перець, знизилися більш як на 50%, але упродовж останніх днів стабілізувалися через погану погоду.

У Продовольчому банку очікують надходження кількох тонн помідорів, сказав член правління організації Монні Керідо.

"Все почалося з катастрофи MH17... але для клієнтів Продовольчого банку це принесло хороші новини, бо вони отримають дуже потрібні їм фрукти й овочі", – сказав Керідо. "Ми очікуємо, що перший вантаж вагою тисячі кілограмів помідорів прибуде сьогодні".

Основна частина компенсації голландським фермерів надійде з 125 мільйонів євро, виділених з Фонду єдиної сільськогосподарської політики Комісії ЄС.

Своєю чергою голландський уряд заявив, що оплатить витрати на логістику, розвізши надлишкову продукцію до вісьмох розподільних центрів Продовольчого банку по всій Голландії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG