Спеціальні потреби

Оцінка зустрічі віч-на-віч Порошенка і Путіна – сторони не готові на припинення вогню


Хоча президенти Петро Порошенко та Володимир Путін нарешті зустрілися у вівторок в Мінську ані їхні слова, ані події у Східній Україні не свідчать про те, що сторони готові на припинення вогню, пише газета New York Times.

«Проблема в тому, що Україна зараз мало зацікавлена у припиненні вогню, а Росія робить вигляд, ніби не бере участі у цій війні. Україна невпинно відвойовує території, раніше контрольовані бойовиками, яких підтримує Росія, і знає, що вони скористаються перервою в бойових діях для переозброєння та відновлення контролю над захопленими ними зонами, якщо спершу не буде перекрито кордон з Росією», - пише автор редакційної статті.

Заперечуючи свою участь у боях, Росія, здається, готова підтримувати вогонь поки Київ не прийме політичну домовленість, згідно з якою східні регіони отримають право вето на будь-яке зближення із Заходом.

На думку автора, «пан Порошенко має рацію, відмовляючись від безумовного припинення вогню в цей час. Хоча він заявив, що готовий вести переговори про децентралізацію, він не може надати східним областям такий рівень автономії, який зв'язав би руки центральному уряду».

«Отже, виклик для Порошенка та Заходу полягає в тому, щоб переконати Путіна: Росія не може нав'язувати свою волю Україні через економічний і військовий тиск, і водночас залишити Путіну можливість відступити, зберігши обличчя».

Зокрема для цього потрібно запевнити його, що угода між Україною та ЄС не зашкодить економіці Росії, а східні області отримають певну автономію. Крім того, Путін хотів би почути обіцянку скасувати всі санкції, крім тих, які зумовлені загарбанням Криму, пише газета.

Водночас США і Європа повинні дати зрозуміти Путіну, що вони готові й надалі посилювати санкції проти російських підприємств і фінансових установ, а також надавати Києву фінансову допомогу та постачати енергоносії.

Тим часом самій зустрічі Порошенка і Путіна у Мінську приділяють увагу європейські ЗМІ.

Коментуючи зустріч віч-на-віч українського та російського президентів, польське видання Gazeta Wyborcza у матеріалі під назвою "Путін не хоче компромісу" зазначає:

"Теоретично розмова, яка тривала більше двох годин, мала би бути хорошим знаком. Після цього український президент оголосив консультації представників генеральних штабів армій України і Росії та прикордонних військ. Однак, що з цього є продовженням тактики напускання туману Путіна, а що - його щирим бажанням? Сигнали з Мінська, на жаль, похмурі", - пише Gazeta Wyborcza.

Тим часом, німецька газета Die Welt відзначає брак інформації про деталі переговорів Порошенка й Путіна:

"Наскільки Путін насправді підтримує план Порошенка, питання відкрите. Він сам не згадав його жодним словом. Що саме обговорювалося у Мінську за зачиненими дверима, можна лише здогадуватись. Однак атмосфера між Путіним та Порошенком мала би бути непростою.

Характерним є відео моменту привітання двох президентів. Вираз обличчя Порошенка моментально змінився із дружнього для привітання Ештон на закам'яніло серйозне, коли він побачив Путіна. Путін лукаво усміхнувся Порошенкові. Та вони все ж подали одне одному руки для привітання і приділили дуже багато часу на розмову. Чи принесе це результат, залежить у тому числі від того, що найближчими днями відбуватиметься на російсько-українському кордоні", - зазначає видання Die Welt.

XS
SM
MD
LG