Спеціальні потреби

Порошенко у Мінську закликав підтримати його мирний план (оновлено)


Порошенко і Путін у Мінську потисли один одному руки

Президент України Петро Порошенко закликав учасників зустрічі високого рівня у Мінську прийняти його мирний план із врегулювання ситуації на Донбасі. Про це він заявив під час візиту у білоруській столиці.

«Я переконаний, що цей план і на сьогодні є актуальним, єдино можливим інструментом припинення кровопролиття й забезпечення післяконфліктної реконструкції Донбасу. В зв`язку з цим я закликаю всіх учасників сьогоднішньої зустрічі розглянути й по можливості прийняти цей план як основу для врегулювання ситуації на Донбасі», – сказав президент України.

Петро Порошенко також наголосив, що готовий обговорювати різні варіанти мирного врегулювання ситуації на сході країни. «Розумію, що всі залучені в ситуацію гравці хотіли б вийти з неї гідно. І готовий обговорювати різні варіанти, які забезпечать таку стратегію виходу, виходу в мирне майбутнє для України, виходу в мирне майбутнє для Європи», – сказав Порошенко.

На зустрічі у Мінську президент України запросив Росію, Білорусь і Казахстан взяти участь у конференції зі створення донорського фонду відновлення Донбасу.

Петро Порошенко нагадав, що така конференція відбудеться восени.

Раніше надати Україні кошти на відбудову Донбасу зголосилася Німеччина. Під час візиту у Київ 23 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила, що сума допомоги може скласти 500 мільйонів євро.

Український президент також закликав звільнити всіх українських заручників і полонених, зокрема і тих, які перебувають за межами України.

«Ми закликаємо невідкладно звільнити всіх полонених і заручників, зокрема ти х українських громадян, які перебувають за межами України. Ці кроки відкриють шлях до мирного врегулювання і початку відновлення Донбасу», – наголосив Петро Порошенко.

Крім президента України, на зустрічі у Мінську присутні також президенти країн-членів Митного союзу та троє єврокомісарів, зокрема й глава європейської дипломатії Катрін Аштон.

Очікується, що після засідання, яке нині триває у закритому режимі, відбудеться двостороння зустріч Петра Порошенка і Володимира Путіна.

XS
SM
MD
LG